PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nadal niepokonana w lidze

W hicie czwartej kolejki PlusLigi zmierzyły się zespoły Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla. W starciu tym lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali spotkanie 3:1.

Początek seta był dosyć wyrównany. Smith zablokował Louatiego (4:2). Punkt z zagrywki zdobył Kampa (4:4). W ataku pomylił się Al Hachdadi (9:7). Louati zatrzymał Śliwkę (9:9). Kolejny błąd popełnił Al Hachdadi (11:9). Kaczmarek posłał piłkę daleko w aut (11:11). Fornal popisał się punktowym blokiem oraz był skuteczny w kontrze (14:16). Po błędach Kampy i Al Hachdadiego gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie (17:16). Śliwka zdobył punkt bezpośrednio z serwisu (20:18). Kolejne kontrataki wykorzystał Semeniuk (23:18). Set skończył się niecelną zagrywką Tervaporttiego (25:20).

Kolejna partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt (5:5). Gladyr zaatakował pewnie w kontrze (5:7). Podopieczni Nikoli Grbicia wyszli na prowadzenie po kolejnym niecelnym ataku Al Hachdadiego oraz bloku Kochanowskiego (10:9). Pomylił się w ataku Fornal (12:10). Na tablicy widniał remis po błędzie Semeniuka (18:18). Punkt zza linii dziewiątego metra zdobył Kaczmarek, a Smith zatrzymał Al Hachdadiego (22:20). Błąd w ataku popełnił Śliwka, a Gladyr posłał asa serwisowego i mieliśmy grę na przewagi (24:24). Gladyr ponownie huknął z serwisu (24:25). Seta rozstrzygnął blok Tervaporttiego na Kaczmarku (27:29).

Lepiej w trzeciego seta weszli gospodarze. Kaczmarek i Semeniuk pewnie skończyli kontrataki (3:0). Dzięki świetnym zagrywkom Wiśniewskiego goście odrobili straty (4:4). Semeniuk zablokował Al Hachdadiego (6:4). Semeniuk skończył kontratak, a Al Hachdadi nadział się na blok Śliwki (11:7). Podopieczni Luke’a Reynoldsa zmniejszyli dystans do rywali po świetnym bloku i dobrej grze w kontrze Wiśniewskiego (12:11). Semeniuk ponownie był skuteczny w kontrataku (15:12). Kolejnym punktowym blokiem popisał się Śliwka (17:13). Kaczmarek pomylił się w ataku (18:15). Al Hachdadi nie skończył ataku (22:18). W końcówce jastrzębianie byli blisko wyrównania. Gladyr i Al Hachdadi wykorzystali niemoc w ataku rywali, ale zabrakło jeszcze jednej akcji, by doprowadzić do walki na przewagi. Set dla gospodarzy 25:23.

Początek czwartej partii był wyrównany (4:4). Śliwka wykorzystał kontratak (6:4). Po błędach Gladyra, Al Hachdadiego i Tervaporttiego przewaga gospodarzy wynosiła pięć punktów (12:7). Semeniuk skończył kontrę (14:8). Gladyr zdobył punkt z zagrywki (16:12). Również Semeniuk dorzucił oczko zza linii dziewiątego metra (19:13). Kochanowski zablokował Louatiego, a Szymura uderzył w aut (23:15). W końcówce serwisem zaskoczył gospodarzy Louati, ale Grupa Azoty ZAKSA wygrała seta 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:20, 27:29, 25:23, 25:20)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski oraz Kluth, Rejno.

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Popiwczak oraz Biniek, Szymura, Tervaportti, Szalacha.

MVP: Kamil Semeniuk

Autor: Kacper Wojciechowski