PlusLiga: GKS Katowice zwyciężył w trzysetowym pojedynku

W ramach 13. kolejki PlusLigi drużyna Cerrad Enea Czarni Radom zmierzyła się na własnym terenie z zespołem GKS Katowice. Ostatecznie ze zwycięstwa mógł cieszyć się zespół z Katowic.

Mecz od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli katowiczanie. Mocny atak Jarosza zapewnił gościom siódmy punkt. Po ataku Kwasowskiego przewaga zespołu z Katowic wzrosła do pięciu punktów (10:5). Gospodarze próbowali gonić, i kiwka Sandera dała im siódmy punkt. W kolejnych akcjach katowiczanie powiększali przewagę (16:8, 18:9). Dwa asy serwisowe Josifowa pozwoliły gospodarzom zmniejszyć przewagę rywali (18:12). Po ataku Kwasowskiego z lewego skrzydła goście dopisali na swoje konto kolejny punkt (19:12). Błąd serwisowy po stronie radomian zapewnił drużynie z Katowic zwycięstwo w pierwszej partii 25:16.

Remis 1:1 rozpoczął drugiego seta. W kolejnych akcjach poziom gry obu drużyn był wyrównany (4:4, 7:7). Po długiej akcji trzynasty punkt na swoje konto dopisali gospodarze. Atak Kwasowskiego zapewnił katowiczanom dwupunktowe prowadzenie (15:13). W kolejnych akcjach goście sukcesywnie powiększali przewagę, która po ataku Kwasowskiego wynosiła siedem punktów (21:14). Zniszczoł pewnie uderzył ze środka (22:15). Problemy w przyjęciu pojawiły się w zespole z Radomia po zagrywce Zniszczoła, co ostatecznie przyczyniło się do wygranej katowiczan w drugim secie 25:16.

Początek trzeciej partii ponownie był wyrównany (2:2, 5:5). Po ataku Jarosza katowiczanie objęli trzypunktowe prowadzenie (6:9). Buchowski ze spokojem zakończył kolejną akcję (10:8). Potrójnym blokiem zawodnicy z Katowic zablokowali Firszta (13:8). Dryja pewnie uderzył ze środka dopisując na konto gospodarzy dziewiąty punkt. Błąd dotkniecie antenki popełnił Loh (19:13). Buchowski pewnie zaatakował zdobywając dwudziesty punkt dla katowiczan. 22 punkt na konto swojej drużyny dopisał atakiem z lewego skrzydła Buchowski. W kolejnych akcjach gospodarze zmniejszyli przewagę rywali do trzech oczek (23:20). Jarosz mocnym atakiem zakończył finałową partię 25:21.

Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice 0-3 (16:25, 16:25, 21:25)

MVP: Kamil Kwasowski

Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja, Ostrowski, Kędzierski, Loh, Gąsior, Josifow, Sander, Firszt, Nowowsiak

GKS Katowice: Nowakowski, Zniszczoł, Jarosz, Buchowski, Firlej, Drzazga, Kwasowski, Watten

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*