PlusLiga: GKS Katowice wygrał w Zawierciu

W granej awansem 24. kolejce Aluron Virtu CMC Zawiercie podejmował u siebie GKS Katowice. Obie drużyny spotkały się w 11. kolejce, w której Katowice wygrały 3:1. W meczu rewanżowym drużyna z Zawiercia ponownie musiała uznać wyższość siatkarzy GKS-u przegrywając u siebie 0:3.

GKS już na początku seta wypracował czteropunktowe prowadzenie (4:8). Po czasie na żądanie trenera Lebedewa, strata jego zespołu powiększyła się do pięciu (6:11), a następnie siedmiu punktów (8:15). Skuteczny atak Kwasowskiego podwyższył prowadzenie gości do ośmiu punktów (10:18). W końcówce, gospodarzom udało się odrobić cztery punkty (17:21), ale trener Daszkiewicz przerwał serię skutecznych zagrywek Malinowskiego czasem. Po nim GKS wrócił na wysokie prowadzenie (18:24), ale Aluron po raz kolejny zaczął odrabiać straty (22:14). Ostatecznie, set zakończył skuteczny atak Szymury.

Drużyna z Katowic, również na początku drugiego seta, wypracowała dwupunktowe prowadzenie (4:6, 5:7), które stale powiększała. As serwisowy Kwasowskiego podwyższył je do czterech punktów (8:12), a trener Lebedew był zmuszony poprosić o czas. Po nim, jego drużynie udało się odrobić trzy punkty (12:13). Po przerwie, o którą poprosił trener Daszkiewicz, jego drużyna ponownie wypracowała czteropunktową przewagę (12:16). W końcówce seta, prowadzenie GKS-u wzrosło do pięciu punktów (17:22), ale gospodarzom ponownie udało się zmniejszyć swoją stratę do dwóch punktów (20:22). Seta zakończył skuteczny atak ze środka Zniszczoła.

Po początkowym prowadzeniu drużyny z Zawiercia (8:5), dobra postawa Szymury na zagrywce pozwoliła GKS-owi odrobić straty, a nawet wyjść na czteropunktowe prowadzenie (8:12). Serię sześciu udanych zagrywek, przerwał trener Lebedew, który poprosił o czas. Po nim jednak utrzymywała się dwu- lub trzypunktowa strata jego drużyny (10:13, 12:15, 15:18). Dobre zagrywki Szymury w końcówce, pozwoliły drużynie z Katowic powiększyć przewagę do sześciu punktów (16:22), a jego skuteczny atak zakończył trzeciego seta oraz całe spotkanie 0:3.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – GKS Katowice 0:3 (22:25, 22:25, 19:25)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Dosanjh, Ferreira, Kania, Penchev, Czarnowski, Andrzejewski (l) oraz Waliński, Lipiński, Gawryszewski, Bociek, Koga (l), Swodczyk

GKS Katowice: Nowakowski, Musiał, Musiał, Firlej, Szymura, Kwasowski, Watten (l) oraz Gregorowicz (l), Buchowski

MVP: Rafał Szymura

Autor: Małgorzata Bieńkowska