PlusLiga: Efektowne zwycięstwo Cuprum Lubin

W ramach meczu 8. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin zmierzył się z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. Lepsi okazali sie lubinianie, którzy wygrali 3:0.

Spotkanie rozpoczęło powadzenie Cuprum (5:1). Lipiński świetnym atakiem z drugiej linii znacznie powiększył prowadzenie lubinian (9:3). Siatkarze z Suwałk odrobili nieco straty po punktowym bloku Bołądzia (9:6). Ekipa gości zdołała jednak ponownie odskoczyć po asie serwisowym Tavaresa i skutecznym ataku po bloku Ziobrowskiego (15:8). Lubinianie byli nie do zatrzymania w tym secie. Ziobrowski zdobył kolejny punkt atakiem i Cuprum prowadziło aż dziesięcioma punktami (22:12). Lipiński udanie uderzył po bloku, dając swojej drużynie piłkę setową (24:12). Partię zakończyło wysokie zwycięstwo gości 25:12.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Żaden zespół nie mógł na dłużej objąć prowadzenia (9:9). W końcu  Ziobrowski kolejnym skutecznym atakiem dał Cuprum dwupunktowe prowadzenie (11:9). Jednak udane akcje Bołądzia i Klinkenberga ponowie doprowadziły do wyrównanej walki (15:14). Cuprum Lubin osiągnęło trzy punkty przewagi po asie serwisowym Tavaresa (17:14). Smoliński kiwką ze środka powiększył prowadzenie drużyny gości do pięciu punktów (19:14). Ślepsk Suwałki zbliżył się nieco do przeciwników po zablokowaniu Lipińskiego (23:20). Tavares udanym blokiem zapewnił Cuprum piłkę setową (24:20). Drugi set zakończył skuteczny atak Lipińskiego 25:21.

Trzecią partię otworzył remis (3:3). Po autowym ataku Lipinskiego Ślepsk wyszedł na prowadzenie (6:3). Morozau  doprowadził do remisu, efektownie atakując ze środka (6:6). Po wyrównanym fragmencie gry Cuprum, po dobrej akcji Lipińskiego, zyskał dwupunktowe prowadzenie (11:9). Zespół z Suwałk zdołał wyprzedzić przeciwników, dzięki punktowej zagrywce Szwaradzkiego (13:12). Jednak prowadzenie gospodarzy szybko został zniwelowane przez as serwisowy Ziobrowskiego i błąd dotknięcia siatki popełniony przez Klinkenberga (16:14). Takvam nie trafił w boisko, co powiększyło przewagę Cuprum Lubin (21:18). Ziobrowski zapewnił lubinianom piłkę meczową (24:21). Mecz zakończył skuteczny atak Dvoranena 25:22.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Klinkenberg, Bołądź, Takvam, Rudzewicz, Rohnka, Tuaniga, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Siek, Gonciarz, Skrzypkowski, Stańczak (L)

Cuprum Lubin: Lipiński, Ziobrowski, Dvoranen, Smoliński, Tavares, Morozau, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk, Makoś (L)

MVP: Jakub Ziobrowski

Źródło: Opracowanie własne