PlusLiga: Cuprum Lubin w trzech setach rozprawił się z PGE Skrą Bełchatów

Bełchatowianie nie poradzili sobie z dobrze przygotowanym zespołem z Lubina i przegrali. Dla gości natomiast było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. 

Mecz rozpoczął się od niezwykle wyrównanej gry. Żadna drużyna nie mogła zbudować znaczącej przewagi. PGE Skra skutecznie zagrała ze skrzydła. Filipiak posłał piłkę w siatkę. Ze skończeniem ataku nie miał już jednak żadnych problemów. Huber skutecznie zablokował gości. Penczew zagrał z lewej strony. Lubinianie pomylili się w polu serwisowym. Bieniek również popełnił taki błąd 19:19. Z drugiej linii pewnie zagrał Ebadipour. Filipiak po raz kolejny nie dał rady zaserwować. Lubinianie nie wykorzystali pierwszego setballa, ale już po chwili skończyli atakiem całego seta.

Druga partia rozpoczęła się od zaciętej gry. Filipiak został zablokowany przez lubinian. W następnej akcji zrehabilitował się za błąd. Z prawego skrzydła świetnie poradzili sobie goście. Katić zagrał skutecznie po przekątnej 6:7. Długą akcję na korzyść przyjezdnych zakończył Penczew. Katić posłał asa serwisowego 9:9. Ze środka zagrał Huber. Z prawej strony bombę posłał Filipiak. Bieniek nie trafił ze środka w boisko,  a chwilę później trafił zagrywką w siatkę 13:14. Lubinianie wypchnęli piłkę po bloku bełchatowian. Filipiak został zablokowany. Penczew skończył sytuacyjną piłkę. PGE Skra kompletnie pogubiła się w swojej grze, co wykorzystał Cuprum Lubin, który wygrał również drugą partię.

W trzecim secie PGE Skra zbudowała sobie kilkupunktową przewagę. Szybko jednak ją utraciła 6:6. Gospodarze nie zdołali zablokować Cuprum Lubin. Bieniek zagrał ze środka. Po chwili siatkarze Skry powtórzyli to zagranie. Ebadipour zepsuł serwis 13:14. Huber także nie popisał się w polu serwisowym. Smoliński nie dał sobie rady z zagrywką. Z prawej strony goście byli bezbłędni. Mecz zakończył się na korzyść ekipy z Lubina.

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 0:3 (22:25, 18:25, 21:25)

PGE Skra Bełchatów: Filipiak, Katić, Ebadipour, Łomacz, Bieniek, Huber, Piechocki (libero) oraz Mitić

Cuprum Lubin: Gunia, Ferens, Smoliński, Jimenez, Tavares, Penczew, Makoś (libero) oraz Lorenc

MVP: Ronald Jimenez

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*