PL:Pewne zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom

W piątej kolejce PlusLigi Aluron Vitru Warta Zawiercie podjął Cerrad Czarnych Radom. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem radomian 3:0, a MVP spotkania został wybrany Maxim Żygałow.

Już od początku meczu Radomianie narzucili rywalowi swoje tempo gry. Dobrze rozpoczął Żaliński (2:3) oraz Żygałow, który swoją zagrywką rozbroił przyjęcie przeciwnika. Cerrad na pierwszej przerwie technicznej po jednym z takich serwisów prowadził 8:4. Prowadzenie gości powiększył Fornal (4:9), blokując w pojedynkę Malinowskiego. Radomianie nie spuszczali z tonu i wciąż utrzymywali bezpieczny dystans kilku punktów. Po świetnej obronie Fornala i udanej kontrze Żygałowa było już 7:14. Zawodnicy z Radomia w tym fragmencie meczu byli lepsi od rywala w każdym elemencie, a do tego gospodarze popełniali coraz więcej błędów, oddając punkty za darmo przeciwnikowi. W pierwszej odsłonie drużynie z Zawiercia nie udało się nawet nawiązać walki z Cerradem i pierwszy set padł łupem gości po efektownym ataku ze środka z drugiej linii młodego przyjmującego Fornala (13:25).

Drugi set lepiej zaczął się dla radomian, a duża w tym zasługa Żalińskiego, który oprócz dużego wachlarza zagrań w ataku, zaprezentował publiczności pojedynczy blok na Malinowskim (0:2). Chwilę później dołożył kolejny punkt serwisem (1:4), którego nie zdołał przyjąć japoński libero Koga. Zawiercianom udało się jednak szybko odrobić straty (4:4) po ataku Hubera w aut. Drużynie z Radomia udało się uzyskać dwupunktowe prowadzenie, jednak ekipa z Zawiercia wciąż trzymała rękę na pulsie i nie pozwoliła odskoczyć na większą liczbę oczek rywalowi. Po dobrym uderzeniu Gawryszewskiego ze środka w kontrze na tablicy wyników pojawił się remis 18:18. Przez moment gra toczyła się punkt za punkt i wydawało się, że Aluron może doprowadzić do wyrównanej końcówki, jednak doskonale zadziałała współpraca dwóch Słoweńców: Vincicia i Pajenka i po pewnym uderzeniu tego drugiego Radomianie znów mieli dwa oczka przewagi (19:21). Trener Lebedew próbował ratować sytuację zmianą zadaniową: na boisku za Masnego pojawił się Dosanjh aby podwyższyć blok, lecz nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu (21:23). Pierwszą piłkę setową radomianom dał ich atakujący Żygałow (22:24). Gospodarze jednak jeszcze się obronili (23:24), ale w kolejnej akcji Semeniuk zaserwował w aut (23:25) i tym samym Cerrad Czarni Radom objęli prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu i mogli być pewni co najmniej jednego punktu.

Trzecia odsłona zaczęła się lepiej dla Aluronu, który po autowej zagrywce Żygałowa prowadził z Cerradem 5:3. Radomianie jednak nie pozwolili długo cieszyć się z prowadzenia gospodarzom i po kontrze Żalińskiego było już 8:8. Trener Jurajskich Rycerzy próbował zmienić coś w grze swoich podopiecznych: na boisku pojawił się Bociek za Malinowskiego. Radomianie jednak odskoczyli rywalowi na trzy punkty (11:14) kiedy w polu zagrywki pojawił się Żygałow. Radomscy zawodnicy nie oddali już przejętej inicjatywy i z każdą kolejną akcją powiększali tylko swoją przewagę nad rywalem, który nie miał nic do powiedzenia w tym pojedynku. Piłkę meczową drużynie gości dał blok Żalińskiego i Pajenka, a całe spotkanie skończył rosyjski atakujący (19:25). Cerrad Czarni Radom wygrali z Aluron Vitru Zawiercie 3:0 i od czterech spotkań są niepokonani, a po tym spotkaniu zajmują drugie miejsce a tabeli PlusLigi z 12 punktami na koncie. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 0:3 (13:25, 23:25, 19:25)

Aluron Virtu Warta: Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Kamil Semeniuk, Łukasz Swodczyk, Marcin Waliński – Taichiro Koga (libero) oraz Grzegorz Bociek, Arshdeep Dosanjh, Marcin Kania, Krzysztof Rejno, Michał Żuk.

Cerrad Czarni: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Alen Pajenk, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński, Maksym Żygałow – Michał Ruciak (libero) oraz Kacper Wasilewski.

MVP spotkania: Maxim Żygałow

Autor: Aleksandra Mrozicka
Źródło: inf. własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*