PL: Zwycięstwo za trzy punkty, olsztynianie nadal w walce o fazę play-off

Gospodarze pewnie pokonali zespół z Warszawy. Onico postawiło trudne warunki jedynie w drugim secie. Dla Indykpolu była to ważna wygrana i ważne trzy punkt w kontekście dalszej walki o najlepszą szóstkę.

Mecz rozpoczął się od zepsutej zagrywki. Nowakowski nie trafił ze środka, ale chwilę później się zrehabilitował 2:2. Gjorgiew zaatakował z prawej strony. Kochanowski doskonale poradził sobie z atakiem ze środka, ale zepsuł swój serwis. Gjorgiew poradził sobie z pojedynczym blokiem gospodarzy. Rousseaux zaatakował z lewego skrzydła, ale nie poradził sobie z serwisem. Kwolek został zablokowany 10:8. Kochanowski wykorzystał przechodzącą piłkę. Gjorgiew skończył atak z drugiej linii. Andringa posłał asa serwisowego. Kolejną przechodzącą piłkę wykorzystał tym razem Zniszczoł 17:12. Włodarczyk zaatakował z lewego skrzydła. Krótką skończył Wrona. Hadrava został zablokowany oraz zepsuł swój serwis. Zniszczoł zerwał swój atak 19:18. Kapitalną kiwkę wykonał Andringa. Kwolek skończył idealnie wystawioną piłkę. Woicki zaserwował w siatkę, a Kwolek w aut 24:20. Seta zakończył atakujacy gospodarzy.

Włodarczyk zaserwował w aut. Również gospodarze zepsuli zagrywkę. Blizard zablokował Rosseuxa 4:7. Gjorgiew obił blok olsztynian. Hadrava nie skończył sytuacyjnej piłki 5:11. Scheerhoorn zepsuł zagrywkę. Kańczok popisał się asem. Długą akcję w meczu skończył atak Wrony. Nowakowski posłał atak nie do odebrania. Gjorgiew również zaatakował w punkt. Hadrava oraz Kochanowski chcieli jeszcze przedłużyć żywot olsztynian w tym secie. Gjorgiew został zablokowany. Ze środka również nie popisali się warszawianie. Seta zakończył Kwolek.

Trzecią partię rozpoczął Kwolek. Hadrava popisał się też w bloku. Kochanowski posłał asa serwisowego. Również Nowakowski zdobywa zagrywką aż dwa punkty Dłuższą wymianę skończył Rosseaux. Kwolek popisał się sprytnym atakiem 9:9. Kolejny punkt w tym meczu zdobył atakujący zespołu z Olsztyna. Andringa posłał punktową zagrywkę. Również Kochanowski dołożył asa serwisowego. Gjorgiew został zablokowany. Coraz większa niemoc po stronie warszawian. Ze środka zapunktował Wrona. Gjorgiew po raz kolejny został zablokowany 20:13. Pliński ustawił kolejny, szczelny blok. Samica zepsuł swoją zagrywkę. Kochanowski zablokował Wronę. Gjorgiew obił blok rywali. Piłkę na zakończenie trzeciego seta dostał Kochanowski.

Ze środka skutecznie zagrał Wrona. Kochanowski kiwnął piłkę za blok. Kwolek dostał czerwoną kartkę 5:1. Gjorgiew został ostro zablokowany. Andringa zepsuł zagrywkę, Olsztynianie wyszli na sześciopunktowe prowadzenie. Nowakowski posłał asa serwisowego. Hadrava bez problemu skończył atak. Brizard nie trafił zagrywką w boisko. Wrona zablokował Andringę. Andringa zdobył dwa punkty z rzędu. Również Gjorgiew skończył atak. Włodarczyk zdobył punkt dla swojej drużyny. Hadrava został zablokowany 16:14. Pliński popisał się krótką. Wrona popisał się sprytną kiwką. Rousseaux dostał czapę. Gjorgiew skutecznie zagrał z lewej strony. Andringa wybił piłkę po bloku. Hadrava nie trafił w boisko. W najważniejszym momencie Kochanowski dołożył asa serwisowego 23:20. Hadrava podjął duże ryzyko w swoim ataku. Set zakończył się asem serwisowym Olsztyna.

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa 3:1 (25:21, 21:25, 25:18, 25:21)

Składy zespołów:

Indykpol AZS Olsztyn:  Woicki, Hadrava, Rousseaux, Andringa, Kochanowski, Zniszczoł, Żurek (libero) oraz Pliński, Scheerhoorn, Makowski, Kańczok

ONICO Warszawa:  Brizard, Gjorgiew, Wrona, Nowakowski, Włodarczyk, Kwolek, Wojtaszek (libero) oraz Samica, Firlej

MVP: Jakub Kochanowski

Autor: Julia Białasik