PL: Zwycięstwo ONICO Warszawy w Katowicach

W meczu 18. kolejki PlusLigi w katowickim Spodku ONICO Warszawa zmierzyła się GKS-em Katowice. Po czterosetowym pojedynku lepsi okazali się goście.

Mecz rozpoczął się od serii dobrych zagrywek Brizarda, która dała wysokie prowadzenie ONICO Warszawie (5:0). Problemy gospodarzy w przyjęciu uniemożliwiały im zbliżenie się do rywali (11:7). Po skutecznym ataku Krulickiego GKS tracił do przeciwników dwa punkty (12:14). Dobra gra w obronie i atak Ruosseaux ze środka pozwoliły katowiczanom zbliżyć się do gości na jeden punkt (14:15). Po bloku Łukasika warszawianie prowadzili pięcioma punktami (19:14). Podopieczni Stephane’a Antigi utrzymywali bezpieczną przewagę (22:18) i wygrali 25:22 po ataku Vigrassa ze środka.

Drugi set zaczął się od wyrównanej gry obu drużyn (2:2). Zepsuta zagrywka gości dała dwupunktowe prowadzenie gospodarzom (7:5). Dobra akcja Kwolka dała wyrównanie ONICO Warszawie (8:8). Po zepsutej zagrywce Kwolka GKS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Blok Brizarda pozwolił wyrównać gościom (15:15). W dalszej części seta gra była wyrównana. Po skutecznym ataku Łukasika było 20:20. Po grze na przewagi set zakończył się zwycięstwem katowiczan po ataku Rousseaux na podwójnym bloku (26:24).

W trzeciej partii gra od początku była wyrównana (4:4). Skuteczny atak Kurka dał prowadzenie warszawianom (7:5). Po dobrym ataku Łukasika goście prowadzili 12:8. Podopieczni Stephane’a Atigi powiększali przewagę, która po skutecznym ataku Łukasika wynosiła siedem punktów (19:12). Katowiczanie popełniali błędy w przyjęciu oraz zagrywce. Set zakończył się wysoką wygraną ONICO Warszawy po ataku Wrony ze środka (25:18).

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęli warszawianie. Po ataku Łukasika prowadzili 6:3. Przy serii trudnych zagrywek Wrony goście zwiększyli przewagę do pięciu punktów (11:6). Podopieczni Stephane’a Antigi powiększali zaliczkę. Po błędzie Rousseaux w ataku prowadzili już 19:10. Gospodarze popełniali błędy niemal każdym elemencie gry. Skutecznymi akacjami popisywał się tylko Ruosseaux, jednak przewaga ONICO Warszawy była za duża (22:15). Mecz zakończyła kiwka Buczka (25:15).

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Bartosz Kurek.

ONICO Warszawa – GKS Katowice 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:15).

ONICO Warszawa: Łukasik, Kwolek, Brizard, Kurek, Nowakowski, Vigrass, Wojtaszek (L) oraz Wrona, Janikowski, Buczek, Penczew, Kowalczyk;

GKS Katowice: Komenda, Rousseaux, Krulicki, Kohut, Butryn, Quiroga, Mariański (L) oraz Krzysiek, Depowski, Fijałek, Sobala, Sobański.

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne