PL: Zwycięstwo lidera tabeli z GKS Katowice

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, mimo wpadki w pierwszym secie, wygrała z GKS-em Katowice w ramach 25. kolejki i umocniła się na fotelu lidera. Katowiczanie odnosząc porażkę nie mają już szans na awans do play-off.

Pierwszy set rozpoczął się skutecznym atakiem Butryna (1:0), a Sobański został zatrzymany przez przeciwników na lewym skrzydle. Rousseaux wyrównał atakiem z prawego skrzydła (5:5). Dzięki Kaczmarkowi, a później asowi serwisowe mu Wiśniewskiego ZAKSA znowu objęła prowadzenie. Atak Deroo został posłany w aut (8:10). Śliwka za to został zatrzymany przez katowiczanie. Deroo zrobił kolejny błąd w ataku. Skutecznym atakiem popisał się Sobański. Nieudaną zagrywkę posłał Wiśniewski, piłka trafiła w siatkę (14:17). Atak Bartłomieja Krulickiego został posłany ze środka. Wiśniewski popełnił błąd  w ataku. Po zatrzymaniu Śliwki drużyny zaczęły grać na przewagi (24:24). Udany atak Butryna po bloku kędzierzynianie pozwolił gospodarzom na wygranie pierwszej partii (26:24).

Skutecznym atakiem Kaczmarek rozpoczął drugą partię (0:1). Kohut atakiem ze środka doprowadził do remisu. Po akcji Deroo i asie serwisowem Toniuttiego ZAKSA wyszła na prowadzenie. Piłka po zagrywce Kaczmarka trafiła w siatkę (7:8). Zawodnicy ustawili blok na Butrynie. Kędzierzynianie zablokowali Sobańskiego, powiększając swoją przewagę (9:14). Atak Śliwki został wykonany po bloku katowiczanie. Punkt dla GKS-u Katowice zdobył Krzysiek. Ten sam zawodnik wykonał kolejny udany atak. Celny atak posłał także Kohut. Punkt został zdobyty w ataku po bloku przeciwników przez Deroo. Po punkcie Śliwki, ZAKSA miała piłkę setową (17:24). Drugiego seta skończył także Śliwka.

Trzeci set rozpoczął się skuteczną zagrywką Deroo (0:1). Bieniek zaś trafił w aut. Dzięki Śliwce ZAKSA wyszła na prowadzenie. Po asie serwisowym Sobańskiego był remis. Udany atak Kaczmarkapowiększył prowadzenie ZAKSY (8:12). Sobański zdobył punkt, ale chwilę później zepsuł zagrywkę. Celnie ze środka trafił Wiśniewski. Gruszka po raz kolejny poprosił o przerwę po ataku Krzyśka w aut. Atak Deroo jeszcze bardziej powiększył przewagę ZAKSY (12:20). Kolejny punkt dla GKS-u Katowice zdobył Rousseaux. Asem serwisowym popisał się Depowski. Po uderzeniu Kaczmarka ZAKSA miała piłkę setową (18:24). Tę partię skończył Kaczmarek.

Sam Deroo zdobył pierwszy punkt w kolejnej odsłonie meczu (0:1). Dwie udane akcje Butryna dały katowiczanom prowadzenie (4:2). ZAKSA wyrównała po bloku Śliwki. Dzięki Kaczmarkowi goście wyszli na prowadzenie. Pewny atak Kaczmarka dał punkt ZAKSIE (13:15). As serwisowy Śliwki powiększył przewagę kędzierzynian (15:19). Nieudane zagranie posłał Kaczmarek. Atak Butryna dał punkt GKS-owi Katowice (18:21). Katowiczanie odrobili punkty dzięki SobańskiemuDepowskiemu (20:23). Dzięki Wiśniewskiemu ZAKSA miała piłkę meczową (22:24). Po tym jak Butryn trafił w aut, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mogła cieszyć  się ze zwycięstwa w całym meczu (22:25).

GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (26:24, 18:25, 18:25, 22:25)

GKS Katowice: Krulicki, Sobański, Komenda, Butryn, Rousseaux, Kohut, Mariański (libero) oraz Depowski, Krzysiek, Quiroga, Fijałek

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bieniek, Śliwka, Kaczmarek, Deroo, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Shaw, Koppers

MVP: Łukasz Kaczmarek

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: opracowanie własne