PL: Zwycięstwo drużyny z Rzeszowa

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom. Najlpeszym zawodnikiem spotkania został wybrany Damian Schulz.

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku gospodarzy 1:0. Pajenk zaatakował ze środka w aut i na tablicy widniał wynik 2:3. Rzeszowianie zdobyli punkt blokiem i prowadzili 3:5. Żaliński popisał się świetnym atakiem ze skrzydła, ale mimo to jego zespół tracił do rywali dwa oczka 7:9. Pajenk pomylił się w polu zagrywki 11:13. Radomianie doprowadzili do remisu blokując atak Miki 13:13. Po ataku Lemańskiego było 16:17. Ze skrzydła skutecznie zaatakował Żaliński, ale gospodarze nadal tracili do rywali 17:19. Schulz zapisał kolejny punkt na swoim koncie 21:24. Kwasowski zaserwował w siatkę i przyjezdni wygrali tego seta 22:25.

Od prowadzenia 2:0 drugą odsłonę rozpoczęli Czarni. Smith zdobył punkt atakiem ze środka 3:4Pajenk popisał się dobrym atakiem z krótkiej, ale radomianie tracili do rywali już dwa oczka 4:6. Żaliński zaatakował w aut, a przyjezdni mieli już cztery oczka przewagi 6:10. Fornal zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i tym samym gospodarze tracili tylko dwa punkty 8:10. Rzeszowianie zdobyli kolejny punkt blokiem 11:14. W aut zaatakował Fornal 11:15. Kwasowski zaatakował skutecznie ze skrzydła, ale jego zespół nadal tracił pięć oczek do przeciwników 14:19. Po udanym ataku Miki było 18:22. Schulz zakończył tego seta swoim atakiem 22:25.

Trzecia partia zaczęła się ponownie od prowadzenia gospodarzy 4:2. Ze środka zaatakował Pajenk 5:3. Rzeszowianie doprowadzili do remisu 5:5. Żaliński zaserwował w siatkę 6:7. Schulz zaatakował z prawego skrzydła 8:9. Po skutecznym ataku Buszka na tablicy widniał wynik 9:10. Dobrym atakiem popisał się Filip 11:12. Pajenk zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki 14:14. Po prostej zaatakował Schulz 17:17. Z lewej flanki zaatakował Żaliński 21:20. Radomianie zablokowali atak Schulza 24:23. Po zaciętej i wyrównanej końcówce to gospodarze cieszyli się z wygranego seta 28:26.

Od prowadzenia 0:2 czwartą odsłonę rozpoczęli rzeszowianie. W siatkę zaatakował Żaliński i tym samym gospodarze tracili trzy oczka do rywali 1:4. Po asie serwisowym Buszka przyjezdni prowadzili 2:6. Z prawego skrzydła skutecznie zaatakował Mika 6:10. Po ataku Buszka było już 7:13. Ze skrzydła po bloku zaatakował Filip, ale jego zespół tracił już siedem punktów 9:16. Z lewego skrzydła zaatakował Mika 11:18. Huber zaatakował ze środka 13:20. Ze skrzydła zaatakował Żaliński, ale to nie polepszyło sytuacji jego drużyny 15:23. Schulz swoim atakiem zakończył tego seta 16:25, a całe spotkanie rzeszowianie wygrali 1:3.

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (22:25, 22:25, 28:26, 16:25)
MVP: Damian Schulz

Cerrad Czarni Radom: Pajenk, Żaliński, Vincić, Huber, Żygałow, Fornal, Ruciak, Filip, Giger, Kwasowski

Asseco Resovia Rzeszów: Kozub, Lemański, Schulz, Buszek, Mika, Smith, Perry, Możdżonek.

Autor: Angelika Golubek