PL: Zwycięstwo Cuprum Lubin z ONICO Warszawa

W ramach dwudziestej dziewiątej kolejki PlusLigi ONICO Warszawa podjęło we własnej hali Cuprum Lubin. Gospodarze byli faworytami tego spotkania, jednak przyjezdni sprawili niespodziankę i zwyciężyli 3:1.

Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku Włodarczyka (1:0). To jednak lubinianie pierwsi wypracowali sobie przewagę dzięki dobrym zagrywkom Kaczmarczyka (8:10). To wymusiło na szkoleniowcu stołecznych zmianę: za Włodarczyka na placu gry pojawił się Samica. Nieszczęśliwie dla ONICO, atakujący Cuprum wciąż męczył rywala serwisem (13:8) i dopiero skuteczna akcja Kwolka przerwała serię zdobytych przez gości punktów (9:14). Wypracowana przewaga pozwoliła jednak lubinianom spokojnie prowadzić grę i nawet pomimo tego, że warszawianie zbliżyli się do rywala na dystans dwóch punktów (18:20), wygrali oni pewnie pierwszą partię 25:21 po ataku bezbłędnego w tej części spotkania Kaczmarka.

Drugi set zaczął się od gry punkt za punkt. W drużynie gości dobrze spisywali się Pupart i Taht, natomiast u gospodarzy wyróżniali się Nowakowski i Gjorgiew. Po pierwszej przerwie technicznej lubinianie przegrali dwie długie wymiany, które zakończył atakami Kwolek i ONICO odskoczyło rywalowi na trzy punkty (13:10). Dzięki doskonałej postawie Kaczmarka, Cuprum udało się jednak odrobić straty (17:17). Po show Kwolka jednak warszawianie znów odzyskali prowadzenie (20:18). W niezwykle emocjonującej końcówce jednak to goście zachowali więcej zimnej krwi. Po kosztownym błędzie- ataku w aut Włodarczyka (23:24) to oni mieli piłkę setową, co doskonale wykorzystał Taht i Cuprum wygrało drugą partię 25:23 i objęło prowadzenie w meczu 2:0.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się doskonale dla stołecznych siatkarzy- prowadzili oni 6:0, a bezsprzecznym bohaterem okazał się Kwolek, który straszył rywali swoją zagrywką. Podłamanym słabym początkiem lubinianom nie udało się już powrócić do gry z poprzednich partii i nie pomogły nawet zmiany wprowadzone przez szkoleniowca – za Masnego i Kaczmarka pojawili się Patucha i Gorzkiewicz. Seta zakończył Gjorgiew silnym atakiem i tym samym ONICO przedłużyło swoje szanse na wygranie meczu.

W czwartym secie obie ekipy szły oczko za oczko, a gra niepozbawiona była prostych błędów i oddawania punktów rywalom. W tej partii było dwóch zawodników rywalizujących ze sobą o zdobycie jak największej ilości oczek – Kwolek i Kaczmarek.  Po dość wyrównanej walce na drugą przerwę techniczną to goście schodzili z dwupunktowym prowadzeniem po skończonej piłce przez ich atakującego (14:16). Końcówka należała całkowicie do Cuprum. Pierwszą piłkę meczową dał atak Guni (20:24). Całe spotkanie zakończył natomiast atak Kaczmarka (20:25), który został wybrany najlepszym zawodnikiem. Lubinianie wygrali 3:1. Biorąc pod uwagę tabelę, był to bardzo ważny mecz dla ONICO, ponieważ zwycięstwo za trzy punkty sprawiłoby, że mieliby oni pewne miejsce fazie play off PlusLigi. Niedzielna porażka jednak nie pozwoliła im jednak świętować awansu już teraz.

ONICO Warszawa – Cuprum Lubin 1:3(21:25, 23:25, 25:13, 20:25)

ONICO: Brizard, Gjorgiew, Wrona, Nowakowski, Kwolek, Włodarczyk, Wojtaszek (libero)

Cuprum: Masny, Kaczmarek, Hain, Gunia, Pupart, Taht, Kryś (libero)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Autor: Aleksandra Mrozicka