PL: Zwycięstwo Asseco Resovii z PGE Skrą Bełchatów

Asseco Resovia Rzeszów zwyciężyła po emocjonującym spotkaniu z PGE Skrą Bełchatów 3:1. Jest to drugie z rzędu zwycięstwo rzeszowskiej drużyny po dłuższej przerwie i kolejna przegrana mistrzów Polski.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Skry 4:0, po ataku ze środka Jakuba Kochanowskiego i dwóch punktowych blokach. Dopiero Damian Schulz zdobył pierwszy punkt dla gospodarzy, a chwilę później blok dołożył Możdżonek (4:2). Skra powiększyła swoją przewagę (7:3), po asie serwisowym Piotra Orczyka. Resovia zaczęła odrabiać straty, gdy punkt atakiem zdobył Schulz, a następnie Możdżonek zaserwował dwie zagrywki nie do przyjęcia (8:7). Niestety błędy pogrążyły rzeszowską drużynę i Skra ponownie uzyskała wysokie prowadzenie (12:7). W końcu rzeszowianom udało się postawić skuteczny blok, po którym dystans do gości nieco się zmniejszył (14:16). Skra jednak nie dawała szans rywalom. W końcu w ataku obudził się Thibault Rossard i Resovia doszła Skrę na jeden punkt (19:18). Resovia zdołała doprowadzić do remisu po asie serwisowym Smitha (22:22), ale autowy atak Buszka dał Skrze piłkę setową (24:23). Set zakończył Piotr Orczyk 25:23 dla Skry Bełchatów.

Drugą partię od wyniku 3:1 rozpoczęła Resovia. Świetnie od początku spisywał się Thibault Rossard. Skutecznymi atakami popisali się Jarosz z Możdżonkiem i Resovia uzyskała prowadzenie 7:2. Skra zbliżyła się do rywali po ataku Katica i asie Karola Kłosa (9:6). Resovia grała coraz lepiej, świetnie spisywał się Jakub Jarosz (13:7). Dopiero Milan Katic przełamał niemoc bełchatowskiej drużyny (15:8), ale rzeszowianie grali dobrze niemal w każdym elemencie. Przewaga Resovii stale rosła i w pewnym momencie wynosiła aż dziewięć punktów (19:10). Asseco Resovia szła po zwycięstwo w secie.Trener Skry próbował jeszcze ratować się podwójną zmianą. Skra zdobyła punkty po błędach Resovii i dobrych atakach Piotra Orczyka (22:17). David Smith zaatakował skutecznie, dając swojej drużynie piłkę setową, a partię asem serwisowym zakończył Rossard (25:17)

Początek trzeciego seta był wyrównany (3:3). As serwisowy Jakuba Jarosza wyprowadził Resovię na prowadzenie 4:3. Potem jednak bełchatowianie wyprowadzili kilka skutecznych akcji i objęli przewagę (8:6). Drużyna z Rzeszowa zaczęła odrabiać straty, a po punktowym bloku Jarosza i kolejnym asie Rossarda wyszła na prowadzenie 13:9. W końcu po stronie Skry dobrze zaprezentowali się Renee Teppan i Piotr Orczyk, i PGE doszła Resovię na dwa punkty (16:14). Przewaga Resovii powiększyła się (20:17)  po autowym ataku Renee Teppana, który został zmieniony przez Roberta Milczarka. Świetny atak ze środka Davida Smitha wyprowadził rzeszowian na czteropunktowe prowadzenie (23:19), ale chwilę później na ręce Kochanowskiego nadział się Jarosz (23:21). Skuteczny atak po stronie rzeszowian dał gospodarzom piłkę setową (24:22). Set efektownym atakiem zakończył Rafał Buszek, 25:23 dla Asseco.

Czwarty set rozpoczął się od dwupunktowej przewagi Resovii (4:2), po asie serwisowym Shojiego. Chwile później podwójny blok zatrzymał Orczyka, a Rossard ponownie popisał się w polu zagrywki i Resovia prowadziła już 7:3. Asem serwisowym odpowiedział Jakub Kochanowski i Skra nieco zbliżyła się do rywali (7:5). Karol Kłos zatrzymał  Jarosza, a Orczyk świetnie zaatakował z drugiej linii i Skra doprowadziła do remisu (9:9). Znów na środku zameldował się Kłos i PGE wyszła na prowadzenie (12:11). Gra toczyła się punkt za punkt, aż w końcu asem serwisowym popisał się Rossard, dając Resovii minimalna przewagę (15:14). Skra wyprzedziła gospodarzy, gdy w kontrataku skutecznie zagrał Orczyk (17:16). Znów gra obu zespołów się wyrównała. W końcu dzięki świetnym atakom Rossarda i zagrywkom Shojiego,  Resovia wyszła na prowadzenie 23:20. Ponownie na środku świetnie zaprezentował się Smith i Resovia miała piłkę meczową (24:21). Zepsuta zagrywka Kochanowskiego zakończyła set 25:22, a Resovia zwyciężyła mecz 3:1.

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 25:22)

MVP: Thibault Rossard

Asseco Resovia Rzeszów: Łukasz Kozub, Damin Schulz, Thibault Rossard, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek, David Smith, Mateusz Masłowski (libero) oraz  Kawika Shoji, Jakub Jarosz, Bartłomiej Lemański
PGE Skra Bełchatów: Renee Teppan, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Milan Katic, Grzegorz Łomacz, Piotr Orczyk, Kacper Piechocki (libero) oraz Robert Milczarek, Mariusz Wlazły, Kamil Droszyński,

Źródło: Opracowanie własne