PL: Zwycięstwo Asseco Resovii we własnej hali

W dziesiątej kolejce PlusLigi doszło do starcia Asseco Resovii Rzeszów z Cerradem Czarnymi Radom. Spotkanie w czterech setach wygrali siatkarze z Podkarpacia, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Bartłomiej Lemański.

Spotkanie zaczęło się od nerwowej wymiany obu drużyn, która zakończyła się skutecznym blokiem radomian na lewym skrzydle. Obie drużyny szły punkt za punkt, a akcje były pełne prostych błędów i niewykorzystanych sytuacji. W rzeszowskiej ekipie dobrze spisywał się Thibault Rossard, który wyraźnie zaczął łapać formę po kilku nieudanych dla niego meczach, natomiast w zespole Roberta Prygla nie zawodził Tomasz Fornal. Rzeszowianom udało się zbudować trzypunktową przewagę (17:14), kiedy w polu serwisowym pojawił się Dominik Depowski. Młody zawodnik jednak po dobrej serii zagrywek zszedł z boiska, a w jego miejsce pojawił się Elviss Krastins. Radomianom prawie udało się odrobić straty po dobrym ataku Wojciecha Żalińskiego oraz punktowym serwisie Michała Ostrowskiego (19:18) jednak po przerwie na życzenie trenera Roberta Serniottiego siatkarze z Rzeszowa otrząsnęli się z marazmu i punkt ze środka zdobył Marcin Możdżonek (20:18). Na boisku za Jakuba Jarosza pojawił się Jochen Schops, a także znów Dominik Depowski. Niemiecki atakujący pewnie skończył swój pierwszy w meczu atak, a Dominik Depowski pewnym uderzeniem z lewego skrzydła skończył seta i Resovia objęła prowadzenie 1:0 (25:21).

Druga partia rozpoczęła się od przesuniętej krótkiej Marcina Możdżonka, po której gospodarze objęli prowadzenie. Już w pierwszej jej części Resovia zaczęła budować swoją przewagę: najpierw dobrą zagrywką popisał się Bartłomiej Lemański (7:6), a potem Michał Kędzierski skutecznym blokiem zatrzymał rywala (8:6). W tej sytuacji Robert Prygiel zdecydował się na zmiany: na boisku pojawił się Kamil Kwasowski, zmieniając Tomasza Fornala, a także Dmytro Dołgopołow za Kamila Droszyńskiego. Niestety, to nie pomogło radomianom. Rzeszowianie coraz śmielej grali na siatce, popełniali mało błędów, a także doskonale spisywali się w polu zagrywki. Jochen Shoeps rozbił przyjęcie rywali swoim serwisem, powiększając przewagę Resovii (16:11), a chwilę później dołączył do niego Dominik Depowski (18:13). Gracze z Radomia w tym fragmencie seta praktycznie nie istnieli, zawodnicy z Podkarpacia przewyższali ich w każdym elemencie. Set skończył się potężną zagrywką Thibaulta Rossarda, której nie utrzymali w grze radomscy siatkarze i to rzeszowianie objęli prowadzenie 2:0 (25:16).

Po dziesięciominutowej przerwie gracze z Radomia wyszli na boisko zupełnie odmienieni. Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Cerradu 7:1. Wynik ten był zasługą dobrych serwisów Kamila Kwasowskiego, a także dobrego bloku Teriomenko na Możdżonku. Radomianie wcale nie zwalniali tempa i po chwili było już 9:2 po świetnych atakach Michała Filipa i Tomasza Fornala. Gracze z Rzeszowa nie mogli przebić się przez szczelny blok na stronę rywala, nie radzili sobie także z zagrywką przeciwnika. Ten set zdecydowanie należał do gości i został przez nich zasłużenie wygrany 25:19. Czarni przegrywali już tylko 1:2.

Czwartą partię, jak poprzednią, lepiej zaczęli radomianie. Po dobrych zagrywkach Teriomenko i Filipa drużyna gości mogła cieszyć się prowadzeniem 6:3. Na boisko powrócił Jakub Jarosz, który zmienił Jochena Shoepsa. Była to dobra decyzja trenera, ponieważ świetny serwis tego zawodnika i jego ataki poprawiły nieco wynik (10:9). Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt, a jednopunktowe prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W drużynie Resovii dobrze spisywał się Bartłomiej Lemański, raz po raz wbijając gwoździe w parkiet po stronie przeciwnika. Natomiast u gości blok przeciwnika nieustannie rozbijał Michał Filip. Ostatecznie, w końcówce seta więcej zimnej krwi zachowali rzeszowianie, którzy po ataku Rossarda wygrali czwartą partię 25:23 i tym samym zwyciężyli w całym meczu 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Bartłomiej Lemański.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:23)

Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski, Lemański, Depowski, Jarosz, Możdżonek, Rossard, Masłowski (l)
Cerrad Czarni Radom: Teremienko, Ostrowski, Filip, Żaliński, Droszyński, Fornal, Watten (l)

MVP spotkania: Bartłomiej Lemański

Autor: Aleksandra Mrozicka