PL: Zwycięstwo Aluronu Virtu Warty Zawiercie z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle

Aluron Virtu Warta Zawiercie dość niespodziewanie wygrała w pierwszym meczu półfinałowym z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle 3:1. Zawiercianom brakuje jednego zwycięstwa, by awansować do finału PlusLigi.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia ZAKS-y 5:3. Atak z środka i as serwisowy Mateusza Bieńka powiększyły prowadzenie gospodarzy do czterech punktów (8:4). Zawiercianie próbowali zbliżyć się do rywali, jednak popełniali zbyt wiele błędów własnych. ZAKSA utrzymywała czteropunktową przewagę (12:8), ale w końcu skuteczne ataki Malinowskiego i Ferreiry pozwoliły drużynie gości zbliżyć się na dwa punkty (12:10). Gospodarze nie pozwalali, aby Aluron wyszedł na prowadzenie. Kędzierzynianie ponownie uzyskali czteropunktowe prowadzenie, po skutecznej akacji Bieńka (18:14). Aluron zbliżył się do ZAKS-y (20:18), po błędzie Deroo, ale po chwili Gawryszewski nie trafił w boisko i gospodarze znów osiągnęli wysoką przewagę (22:18). Waliński popełnił błąd w ataku, co zapewniło piłkę setową drużynie z Kędzierzyna-Koźla (24:19). Set zakończyła autowa zagrywka Marcina Walińskiego 25:20.

Druga partia rozpoczęła się od remisu (5:5). W końcu dwupunktowe prowadzenie osiągnął Aluron, po udanej akcji Gawryszewskiego i ataku Kaczmarka po antence (8:6). Atak Malinowskiego po bloku dał drużynie gości trzypunktową przewagę (11:8). Prowadzenie zawiercian jeszcze się powiększyło, gdy Waliński zablokował atakującego ZAKS-y (15:11). Aleksander Śliwka popełnił błąd przejścia linii trzeciego metra i Aluron prowadził już 17:12. Kędzierzynianie zdołali zmniejszyć dystans do drużyny z Zawiercia po skutecznym ataku Szymury (20:17). Po chwili błąd rozegrania Masnego pozwolił gospodarzom dojść na dwa punkty (21:19), ale goście ponownie ponownie odskoczył kędzierzynianom na cztery punkty (23:19). Skuteczna krótka Krzysztofa Rejno dała zawiercianom piłkę setową (24:21). Partię zakończył udanym atakiem z prawego skrzydła Malinowski 25:22.

Trzeci set otworzyło prowadzenie Aluronu 5:2. Po chwili, dzięki punktowej zagrywce Rafała Szymury, ZAKSA traciła do zawiercian już tylko jeden punkt (6:5). Drużyna gości ponownie osiągnęła trzypunktowe prowadzenie po udanym ataku Ferreiry (11:8). Kontra ZAKS-y, zakończona skutecznym atakiem Szymury, doprowadziła do remisu (11:11). Przyjmujący kędzierzynian chwilę później wyprowadził swój zespół na prowadzenie (12:11). Gospodarze powiększyli przewagę do dwóch punktów po pojedynczym bloku Bieńka (15:13). Dwie świetne akcje po stronie Aluronu, pozwoliły zawiercianom wyjść na prowadzenie (17:16). Od tego momentu gra mocno się wyrównała. Drużyna z Zawiercia wyszła na dwupunktowe prowadzenie po ataku Walińskiego (22:20). Doskonała zagrywka Grzegorza Boćka zapewniła Aluronowi piłkę setową (24:21). Udany atak Marcina Walińskiego zakończył partię 25:22.

Czwarty set ponownie rozpoczął się od prowadzenia zawiercian (4:2). Zepsuta zagrywka Malinowskiego i udana akcja Szymury doprowadziły do remisu (4:4). Trzy udane ataki siatkarzy Aluronu, pozwoliły gościom osiągnąć czteropunktowe prowadzenie (9:5). Blok Malinowskiego i dobry atak Walińskiego powiększyły przewagę zawiercian aż do sześciu punktów (12:6). Semeniuk nie trafił w boisko, a Śliwka świetnie zaprezentował się na lewym skrzydle, przez co ZAKSA zmniejszyła dystans do rywali (12:15). Kędzierzynianie nieco poprawili swoją grę. Z drugiej linii zaatakował Deroo i ZAKSA zbliżyła się na jeden punkt (17:16). Ferreira punktową zagrywką ponownie wyprowadził Aluron na trzypunktowe prowadzenie (21:18). Atak ze środka Gawryszewskiego dał zawiercianom piłkę meczowa (24:21). Set zakończył zwycięską walką na siatce Krzysztof Rejno 25:22.

ZAKSA Kędzierzyn- Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (25:20, 22:25, 22:25, 22:25)

MVP: Michał Masny

ZAKSA Kędzierzy-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Benjamin Toniuttui, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Sam Deroo, Paweł Zatorski (libero) oraz Brandon Koppers, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura, Przemysław Stępień
Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcin Waliński, Krzysztof Rejno, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Bartosz Gawryszewski, Michał Masny, Taichiro Koga (libero) oraz Michał Żuk, Grzegorz Bociek, Kamil Semeniuk, Arshdeep Dosanjh

Źródło: Opracowanie własne