PL: Zwycięska passa kędzierzynian nadal trwa

Zaksa nie zwalnia tempa w tym sezonie. W 6. kolejce PlusLigi dość bezproblemowo gospodarze rozprawili się z zespołem z Jastrzębia. 

Mecz rozpoczął się od bloku na Śliwce. Atakujący Zaksy zepsuł serwis. Za to Lyneel postraszył rywali zza linii 9. metra. Deroo popisał się skuteczną kiwką. Fromm, najpierw przyjął zagrywkę, a następnie skończył atak. Na szczelny blok nadział się Śliwka. Lyneel nie miał szans z zagrywką Kaczmarka. Bieniek nie wstrzymał reki w ataku. Na środku został uruchomiono Kosok. Fromm posłał piłkę po palcach rywali. Wiśniewski zagrał skutecznie ze środka. Na środku popisał się także Hain. Bucki zepsuł serwis. Kaczmarek zbombardował swoich przeciwników kapitalną zagrywką. Tego seta na własne życzenie przegrali jastrzębianie, którzy zepsuli serwis.

Drugą partię lepiej rozpoczęli jastrzębianie. Utrzymywali oni ją przez początkową fazę seta. Hain zepsuł serwis. Konarski zablokował Lyneela i nie pozwolił mu zdobyć punktu. Wiśniewski dołożył asa serwisowego. Bieniek wykorzystał przechodzącą piłkę. Konarski przełamał blok przeciwników. Deroo trafił w właściwie puste boisko. Wiśniewski zapunktował z przesuniętej krótkiej. Fromm został ustrzelony zagrywką. Fromm położył piłkę na bloku rywala. Kosok zaskoczył wszystkich swoim atakiem. Po ciasnym skosie zameldował się Deroo. Seta zakończył udany atak Wiśniewskego.

Ostatni set rozpoczął się od wyrównanej gry. Fromm został ustrzelony przez Bieńka. Kampa zagrał skrót. Na środku pojawił się fantastyczny Bieniek. Kosok zabawił się za linią 9. metra. Przechodząca piłkę wykorzystał Deroo. Wiśniewski wykorzystał idealną piłkę od swojego rozgrywającego i zdobył punkt. Śliwka zapunktował z drugiej piłki. Jastrzębianie zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych. Oliva nie trafił zagrywką w boisko. Zatorskiemu została odgwizdana piłka rzucona. Lyneel został zatrzymany na siatce. Śliwka posłał asa serwisowego. Serwis Koppersa dał gospodarzom piłkę meczową. Mecz zakończył autowy atak Konarskiego.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

ZAKSA: Toniutti, Bieniek, Deroo, Kaczmarek, Wiśniewski, Śliwka, Zatorski (libero)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Lyneel, Hain, Konarski, Fromm, Kosok, Popiwczak (libero)

MVP: Paweł Zatorski

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*