PL: Zdecydowane zwycięstwo po stronie Espadonu Szczecin

W meczu 24. kolejki PlusLigi miejscowa drużyna Dafi Społem Kielce uległa przyjezdnym ze Szczecina 0:3. Na najlepszego zawodnika spotkania wybrano Marcina Wikę.

Już od pierwszej akcji sytuacja układała się znacznie lepiej po stronie szczecinian, jednak gospodarze nie dopuścili do wypracowania przez nich zbyt wysokiej przewagi i szybko zmniejszyli straty. Zawodnicy Espadonu ponownie odbudowali dominację, co próbował zatrzymać trener Daszkiewicz, prosząc o czas dla swojego zespołu, jednak nie dało to oczekiwanych rezultatów. Goście utrzymali dystans do końca tej partii. W kolejną odsłonę pewniej weszli kielczanie, którzy obejmowali nawet pięciopunktowe prowadzenie, jednak przyjezdni nie tracili zimnej krwi i doprowadzili do remisu 16:16. Z wyrównanej walki w końcówce seta obronną ręką wyszli szczecinianie. Ostatniego seta również lepiej rozpoczęli miejscowi, ale rywale ciągle deptali im po piętach, na bieżąco niwelując straty. W końcówce szczęście dopisało siatkarzom Espadonu, którzy wygrywając, przerwali niekorzystną serię porażek.

Dafi Społem Kielce – Espadon Szczecin 0:3 (20:25, 27:29, 22:25)

Dafi Społem Kielce: Stępień, Łapszyński, Pawliński, Morozau, Schamlewski, Wachnik, Czunkiewicz (libero)

Espadon Szczecin: Tervaportti, Ruciak, Wika, Gawryszewski, Gałązka, Kluth, Mihułka (libero), Murek (libero)

Autor: Dominika Perykasza