PL: ZAKSA zbyt silna dla zespołu z Bielsko – Białej

Choć ZAKSA wygrała spotkanie za trzy punkty, nie był to łatwy mecz. Gospodarze postawili mistrzom Polski trudne warunki, aż dwa sety grane były na przewagi. Ostatecznie jednak to goście zgarnęli trzy punkty, które pozwoliły zespołowi jeszcze bardziej oddalić się od innych zespołów w tabeli PlusLigi.

Dobra zagrywka Deroo wyprowadziła gości na trzypunktowe prowadzenie już na początku spotkania 1:4. Tarasow zaatakował po bloku przeciwników. Z prawego skrzydła zapunktowali gospodarze. Blokiem popracował Tarasow 6:7. Derro zaryzykował z lewego skrzydła i zdobył punkt. Łukasik nie poradził sobie z piłką sytuacyjną. BBTS ustawił szczelny mur Buszkowi. Tarasow wybrał techniczne zagranie 14:15. Cedzyński dołożył asa serwisowego i tym zagraniem doprowadził do remisu 15:15. Również Peacock dołożył punkt w tym elemencie. Po skosie zaatakował Torres. Krikun posłał poteżną zagrywkę nie do odbioru 22:20. Na lewym skrzydle bez problemu zaprezentował się Buszek. Również Tarasow skończył swój atak. Chwile później został zablokowany 24:25. Autowy atak Krikuna zakończył pierwszą partię.

Krikun oraz Deroo rozpoczęli drugą partię od serii kiwek. Nieporozumienie po stronie gospodarzy doprowadziło do remisu 3:3. Torres zaatakował po ciasnym skosie. Skutecznie w ataku pokazał się również Krikun. Deroo zdobył punkt zagraniem z pipe’a. Rejno dołożył atak ze środka 8:8. Łukasik zaprezentował mocne zbicie 12:10. Buszek za to posłał asa serwisowego. Atak Krikuna okazał się atakiem po antence. Tarasow zaatakował z szóstej strefy. Buszek został zablokowany. Ostatni punkt w tym secie zdobyła ZAKSA, dzięki czemu wygrała również drugą partię.

Goście szybko zbudowali sobie bezpieczną przewagę 0:5. Dopiero Krikun przełamał złą passę bielszczan i zdobył dla nich punkt. Torres zagrał skutecznie po bloku. Łukasik został zablokowany 5:9. Atakujący gospodarzy nie trafił swoim atakiem w boisko. Torres został zablokowany przez rywali. Chwilę później gospodarze ustawili kolejny szczelny blok na tym zawodniku. Janeczek zapunktował swoim serwisem. Torres kolejny raz spotkał się z bielskim murem. Ze środka zaatakował Wiśniewski. Przez blok przedarł się w końcu Torres 17:17. Torres zaserwował w siatkę. Kiwką popisał się rozgrywający gości. ZAKSA pograła kolejny raz blokiem 24:24. Dwudziesty piąty punkt również zdobyła za sprawą skutecznej pracy na siatce. Ostatecznie mecz wygrali mistrzowie Polski.

BBTS Bielsko – Biała – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle 0:3 (24:26, 20:25, 24:26)

Składy zespołów:

BBTS Bielsko – Biała: Siek, Tarasow, Łukasik, Cedzyński, Peacock, Krikun, Jaglarski (libero)

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle: Wiśniewski, Buszek, Torres, Toniutti, Deroo, Rejno, Zatorski (libero)

MVP: Maurice Torres

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*