PL: ZAKSA pokonała w czterech setach beniaminka PlusLigi

Beniaminek PlusLigi, zespół z Zawiercia spotkał się z mistrzem Polski – ZAKSĄ Kedzięrzyn-Koźle.

Początek spotkania z pewnością można zaliczyć do zaciętej walki punkt za punkt toczonej do samego końca. Świetne zagrywki Toniuttiego oraz Torresa szybko pozwoliły gościom wyjść na prowadzenie 2:5, a następnie 5:11. Bardzo dobre ataki Kaczorowskiego oraz bloki Marcyniaka dały ekipie z Zawiercia szansę odrobienia wyniku (19:21). Rywale jednak nie dali szans na zwycięstwo i wygrali pierwszego seta 23:25.

Początek drugiego seta był swojego rodzaju kontynuacją początku spotkania. Beniaminek PlusLigi nie pozwolił Mistrzowi Polski na odskoczenie o kilka punktów i skutecznymi zagrywkami oraz atakami dotrzymywali kroku ZAKSIE. Kilka błędów gości pozwoliły Zawierciu wyjść na prowadzenie 14:12, które (pomimo trudności – jak chociażby remis 16:16) udało się utrzymać. Dobre akcje Żuka, Kaczorowskiego, Marcyniaka i Swodczyka pomogły gospodarzom wygrać zdecydowanie aż 25:18.

Trzecia część spotkania rozpoczęta na korzyść ZAKSY, która szybko dzięki zagrywkom Deroo oraz Rejno, a także blokom Bieńka, błędom Długosza łatwo wyszła na prowadzenie (3:9). W kolejnych częściach rozgrywek nie dawała już gospodarzom szans na odrobienie wyniku prowadząc z dużą przewagę (10:15, 15:20). Najciekawszej wymiany piłek kibice doczekali się przy remisie 23:23, a set w ostateczności zakończył się zwycięstwem podopiecznych Gardiniego (24:26).

Ostatnia część spotkania po raz kolejny zaczęła się korzystnie dla ZAKSY (2:5). W secie brylowali na boisku Toniutti oraz Torres, a w drużynie gospodarzy Bociek oraz Długosz. Zacięta walka z beniaminkiem zakończyła się jednak zwycięstwem Mistrzów Polski (15:25), a całe spotkanie wynikiem 1:3.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:18, 24:26, 15:25).

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcyniak, Swodczyk, Dlugosz, Żuk, Kaczorowski, Andrzejewski, Bociek, Popik, Pająk, Koga (L)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski (L), Rejno, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Toniutti

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: Informacja własna