PL: ZAKSA bezlitosna, mecz z Treflem na korzyść gości

Hitowy mecz kolejki okazał się jednostronnym widowiskiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po czternastu kolejkach PlusLigi, mistrzowie Polski są niepokonani i mają na koncie równo czterdzieści punktów.

Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku Deroo, chwilę później podobnym zagraniem odpowiada Szalpuk. Kędzierzynianie zablokowali atakującego ZAKSY. Bieniek zapunktował zagrywką 2:3. Dwa skuteczne ataki ze środka wykonane przez Wiśniewskiego dają liderom PluLigi dwupunktowe prowadzenie 3:5. Problemy z przyjęciem zagrywki Trefla Gdańsk doprowadziły do czteropunktowej przewagi 4:8. Zagrywkę w siatkę posłał Deroo. Również w bloku ZAKSA pokazała swoją siłę, skutecznie blokując Amerykanów 6:9. Bieniek zatrzymał środkowego gdańszczan. Również Szalpuk pokazał siłę w bloku 9:12. Szalpuk tym razem z McDonnellem zablokowali Torresa. Po palcach kędzierzyńskich blokujących wypchnął piłkę Schulz 16:19. Drużynie gospodarzy nie pomógł również autowy atak Miki 16:21. Atak po skosie skończył Jakubiszak. Kiwka w aut Schulza skończyła pierwszą partię 21:25.

Drugi set zainaugurował Mika atakiem po skosie. Świetną kiwką popisał się rozgrywający ZAKSY. Punktowa zagrywka Buszka dała możliwość gościom na wyjście na trzypunktowe prowadzenie 3:6. Również Mika zapunktował w tym elemencie 5:6. Na domiar złego, błąd dotknięcia siatki popełnili gdańszczanie 6:10. Asem serwisowym popisał się zawodnik z Kędzierzyna. W aut zaatakował Torres, ale Bieniek za to świetnie poradził sobie z atakiem ze środka. Siatki dotknęli również goście 13:17. W siatkę zaatakował Buszek, ale za to Bieniek ze środka bez problemu poradził sobie z atakiem. Schulz ustrzelił swoją zagrywką Zatorskiego 17:20. Bieniek powstrzymał w ataku Szalpuka. Gdańszczanie próbowali się jeszcze bronić, Szalpukowi udało się wcisnąć piłkę 20:24. Blok na Szalpuku zakończył drugą partię do 20.

Trzecia i zarazem ostatnia partia meczu rozpoczęła się od skutecznej gry ZAKSY 0:2. Grzyb zdołał ustawić punktowy blok 2:2. Schulz dotknął siatki i gospodarze prowadzili w tym secie już pięcioma punktami. Bieniek zepsuł swój serwis 3:7. Przez blok rywali przedarł się Wiśniewski. Środkowy ZAKSY pomylił się w polu serwisowym. Trefl Gdańsk ustawił punktowy blok. Technicznym zagraniem ponad blokiem popisał się atakujący mistrzów Polski. Potężny atak Schulza przybliżył gospodarzy do rywali. Kozłowski popełnił błąd utrudnienia rozegrania 11:13. Po fatalnym przyjęciu punkt zdobył środkowy zespołu z Gdańska. Zagrywką zapunktował Mika. Po błędzie Deroo w secie doszło do remisu 17:17. Krótką skończył Bieniek. Torres również zapunktował zagrywką 17:20. Środkowi ZAKSY byli w meczu nie do zatrzymania 21:23. Mecz zakończył Deroo swoim świetnym atakiem.

Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 20:25, 23:25)

Składy zespołów:

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Sanders, Mika, Szalpuk, Schulz, McDonnell, Olenderek(L) oraz Jakubiszak, Kozłowski, Grzyb, Ferens

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Zatorski(L) oraz Semeniuk

MVP: Benjamin Toniutti

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*