PL: Wygrana po pięciu setach drużyny z Lubina

Chemik Bydgoszcz przegrał u siebie z zespołem z Lubina po pięciu setach. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający Cuprum Lubin, Maciej Gorzkiewicz.

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia gospodarzy 2:0. Po prostej zaatakował Kovacević, a na tablicy widniał wynik 5:3. Lubinianie doprowadzili do remisu 5:5. Świetnym atakiem popisał się Lipiński 6:6. Bydgoszczanie zablokowali atak rywala, a tym samym mieli trzy punkty przewagi 11:8. Smith zaserwował w aut 14:11. Po kolejnym znakomitym ataku Lipińskiego było 17:14. Wachnik popełnił błąd w ataku, a zawodnicy z Bydgoszczy prowadzili 21:15. Kovacević zakończył tego seta swoim atakiem 25:19.

Druga odsłona spotkanie rozpoczęła się wyrównaną grą obu drużyn. Po ataku Filipiaka na tablicy widniał wynik 4:4Morozau zdobył punkt atakiem ze środka 7:5. Po ataku Lipińskiego było 10:9. Grobelny zaatakował w aut, a bydgoszczanie prowadzili 12:9. Przyjezdni doprowadzili do remisu 12:12. Marcyniak popisał się świetna kiwką, a jego zespół miał tym samym trzy punkty przewagi 14:17. Po ataku Smitha było 17:20. Gospodarze dogonili rywali 20:20 oraz ostatecznie wygrali tego seta 25:22 po nieudanej zagrywce Smolińskiego.

Trzecia partia rozpoczęła się grą punkt za punkt. Z pipe’a zaatakował skutecznie Grobelny 4:4. Bydgoszczanie zdobyli punkt blokiem 6:4. Po ataku Lipińskiego jego drużyna prowadziła 7:5Szalacha zaatakował ze środka 9:9. Grobelny zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i lubinianie mieli dwa punkty przewagi 10:12. Boruch popisał się efektownym atakiem 12:13. Lipiński zaatakował w aut 13:17Patucha zdobył kolejny punkt swoim atakiem, a na tablicy widniał wynik 15:21. Trzeciego seta wygrali przyjezdni 17:25.

Smith swoim atakiem rozpoczął czwartą odsłonę 1:0. Po ataku Lipińskiego było już 3:1. Lubinianie popisali się efektownym blokiem 3:4. Grobelny zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki 6:7Morozau skutecznie zaatakował ze środka 10:8. Kovacević pomylił się w polu zagrywki 12:9. Lipiński zdobył punkt kiwką, a jego zespół miał cztery oczka przewagi 14:10.  Po jego kolejnym ataku na tablicy widniał wynik 17:12Morozau zaatakował z przesuniętej krótkiej 20:17. Przyjezdni wygrali tego seta 23:25.

Na początku tie-breaka obie drużyny grały punkt za punkt. Smoliński zaatakował z przesuniętej krótkiej 3:4. Po ataku Borucha na tablicy widniał wynik 5:7. Lipiński zaserwował w aut, a lubinianie prowadzili trzema punktami 7:10Morozau skutecznie zaatakował z przesuniętej krótkiej, ale mimo to jego zespół przegrywał 9:12. Przyjezdni wygrali tego seta 10:15, a całe spotkanie 2:3.

Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin 2:3 (25:19, 25:22, 17:25, 23:25, 10:15)
MVP: Maciej Gorzkiewicz

Chemik Bydgoszcz: Lipiński, Margarido, Kovacević, Szalacha, Filipiak, Morozow, Kowalski, Sieńko, Gryc, Lesiuk

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Patucha, Grobelny, Smoliński, Yanagida, Gruszczyński, Smith, Wachnik, Grobelny, Boruch, Biegun, Gorzkiewicz

Autor: Angelika Golubek