PL: Wicemistrzowie Polski nie znaleźli patentu na rozpędzoną ZAKSĘ

Wicemistrzowie Polski nie mogli poradzić sobie z gospodarzami, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach. Dziesięciominutowa przerwa sprawiła, że goście znacznie poprawili swoją grę i wygrali trzeciego seta. Początek czwartego seta wróżył, że w spotkaniu może dojść do tie-breaka. Niestety w końcówce gospodarze trochę stracili na jakości i ostatecznie ZAKSA sięgnęła po piętnaste zwycięstwo i komplet punktów.

Mecz rozpoczął się od zepsutej zagrywki Wiśniewskiego. Również Lisinac pomylił się w tym elemencie. Świetną zagrywkę Bednorza, która wróciła na stronę gości, wykorzystał Kłos. Przyjmujący Skry dołożył jeszcze asa serwisowego 2:5. Bieniek popsuł serwis. Buszek za to zagrał doskonale z drugiej linii 4:7. Torres wcisnął piłkę w boisko, mimo postawionego bloku. Wiśniewski posłał asa serwisowego. Kędzierzynianie zablokowali Wlazłego 9:9. Wiśniewski ustrzelił swoją zagrywką Piechockiego. Lisinac zaatakował pewnie ze środka. A w kolejnej akcji bełchatowianie ustawili punktowy blok. Torres zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, posyłając piłkę w końcową linię boiska. Bednorz zaatakował po palcach. Deroo kiwnął w sam środek boiska 14:13. Wlazły popełnił błąd przekroczenia linii trzeciego metra. Bieniek posłał asa serwisowego i kędzierzynianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Kłos skończył krótką. Deroo popisał się zerwanym atakiem. Kłos posłał asa serwisowego 18:17. Wiśniewski poczekał chwilę i w świetnym stylu skończył krótką. Lisinac, na świetnym zasięgu zaatakował ze środka. Deroo posłał asa serwisowego i gospodarze znowu wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Wiśniewski po raz kolejny posłał potężną zagrywkę 24:19. Z sytuacyjnej piłki świetnie poradził sobie Bednorz.

Mecz zaczął się wyrównana walką, ale już po chwili gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie 7:4. Kłos skończył piłkę ze środka. Deroo posłał serwis, którego bełchatowianie nie zdołali utrzymać. Lisinac popisał się zagraniem ze środka. Wiśniewski zepsuł swój serwis 10:7. Buszek został zablokowany przez Skrę 10:9. Torres świetnie poradził sobie z podwójnym blokiem. Wlazły popełnił błąd dotknięcia siatki. Lisinac swobodnie skończył atak, a chwilę później posłał asa serwisowego. Blok bełchatowian doprowadził do wyrównania wyniku w tym secie 12:12. Goście zablokowali Deroo, ale Wlazły popsuł kolejny serwis w tym meczu. Bednorz świetnie poradził sobie z sytuacyjną piłką. Kłos został zablokowany przez Wiśniewskiego 17:14. Drugi raz Wlazły przekroczył przy ataku linię trzeciego metra. Toniutti ustrzelił Ebadipoura. Buszek skończył swój atak z drugiej linii 20:15. Wlazły wypchnął piłkę po bloku. Kolejny raz Wlazły poradził sobie z blokiem kędzierzynian. Ebadipour popsuł zagrywkę. Buszek zaatakował w siatkę. Kłos obronił pierwszą piłkę setową. Wlazły z prawego skrzydła popisał się skutecznym atakiem. Niestety chwilę później jego serwis trafił w siatkę.

Ebadipour zaczął seta od ataku w taśmę. Kłos skończył krótką. Serwis Kłosa przeszedł idealnie za siatkę 1:3. Bieniek posłał asa serwisowego. Błąd popełnił Lisinac 4:3. Deroo świetnie poradził sobie na lewym skrzydle. Torres powtórzył swój atak i za drugim razem trafił w boisko. Lisinac poradził sobie z potrójnym blokiem kędzierzynian. Ebadipour został zablokowany. Wiśniewski zepsuł serwis. Goście efektownie zablokowali Torresa 9:7. Torres tym razem nie trafił w boisko. Bieniek skutecznie zaatakował ze środka, ale pomylił się w polu serwisowym 10:12. Również Wlazły nie popisał się w tym elemencie. Świetna kiwka tuż za blok, zaprezentowana przez Lisinaca dała bełchatowianom trzynasty punkt. Bardzo dobrą kontrą popisał się atakujący Skry. Lisinac trafił swoją zagrywką w końcową linię boiska. Buszek został zablokowany przez Wlazłego 14:17. Torres pomylił się w serwisie, ale również Ebadipour popełnił błąd w tym elemencie. Kłos poradził sobie na środku, a Torres zdołał ustrzec się przed blokiem. Zerwany atak Lisinaca okazał się, atakiem po palcach Wiśniewskiego. Bednorz również posłał piłkę po bloku, a sędziowie znowu tego nie zauważyli. Na szczęście challenge wychwycił ten moment. Wlazły dołożył jeszcze kapitalny serwis. Toniutti pomylił się w polu serwisowym, a Torres zerwał atak. Również Bednorz myli się na zagrywce. Seta, wciskając piłkę tuż za siatką, skończył Lisinac.

Czwartą partię rozpoczął od błędu Ebadipour. Bednorz zaatakował z lewego skrzydła. Lisinac kiwnął ze środka 3:3. Bednorz popsuł swój serwis, ale również Bieniek popełnił ten sam błąd. Deroo zagrał z lewego skrzydła. Ebadipour wybrał techniczne zagranie i posłał piłkę po rękach Torresa. Wlazły zatrzymał atakującego ZAKSY. Deroo nie popisał się na zagrywce 5:7. Punktowy blok Skry dał gościom trzypunktowe prowadzenie 6:9. Wiśniewski popsuł serwis 7:11. Lisinac nie trafił swoim atakiem w boisko 8:11. Bednorz za to nie myli się na lewym skrzydle. Kolejny blok na Torresie w wykonaniu bełchatowian doprowadził do pięciopunktowego prowadzenia gości. Lisinac na środku był nie do zatrzymania 10:14. Wlazły zaatakował w aut. Wlazły po raz trzeci w tym meczu popełnił błąd przekroczenia linii trzeciego metra. Deroo zaatakował z przesuniętej krótkiej, a Falaschi popsuł serwis. Również Łomacz nie przebił piłki na drugą stronę. Bednorz nie trafił w boisko, a Rejno skończył swój atak i w secie doszło do remisu 16:16. Dodatkowo Wlazły został zablokowany. Szymura wykorzystał przechodzącą piłkę 18:16. Czarnowski zdobył punkt atakiem ze środka. Ebadipour posłał asa serwisowego, ale chwilę później pomylił się w tym elemencie. Również Rejno popisał na zagrywce. Lisinac zakończył mecz autowym atakiem.

ZAKSA Kędzierzyn- Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:20)

Składy zespołów:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Zatorski(L) oraz Semeniuk, Falaschi, Szymura, Rejno

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Lisinac, Łomacz, Kłos, Bednorz, Penczew, Piechocki(L) oraz Janusz, Romać, Ebadipour, Katić, Czarnowski

MVP: Paweł Zatorski

Autor: Julia Białasik