PL: Trzy punkty zostają w Radomiu

Cerrad Czarni Radom pokonali dzisiaj u siebie w czterech partiach Cuprum Lubin, gospodarze awansowali tym samym na 8. miejsce w PlusLidze. Najlepszym zawodnikiem spotkania została wybrany Tomasz Fornal.

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin (25:20, 25:20, 18:25, 25:19)
MVP:
Tomasz Fornal

Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Vincić, Żaliński, Huber, Fornal, Kwasowski, Watten, Rybicki, Ziobrowski, Wasilewski

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Terzić, Gunia, Biegun, Masny, Hain, Kryś, Makoś, Pupart, Gorzkiewicz, Patucha

Spotkanie od udanego ataku rozpoczął Wojciech Żaliński 1:0. Po ataku Tomasza Fornala gospodarze prowadzili już 4:1. Po asie serwisowym Teryomenki na tablicy widniał wynik 7:2. Po udanym ataku Żalińskiego Czarni mieli nadal pięć punktów przewagi 11:6. Terzić pomylił się w polu zagrywki 14:10. Fornal skutecznie kiwnął 16:12. Po kolejnym świetnym ataku tego zawodnika było już 19:14. Masny zaserwował w siatkę 20:16. Po ataku ze skrzydła Żalińskiego zawodnicy z Radomia prowadzili 22:18. Ze środka skutecznie zaatakował Norbert Huber i gospodarze wygrali tą partię 25:20.

Drugiego seta od nieudanego ataku rozpoczął Kamil Kwasowski 0:1. Czarni zdobyli punkt blokiem 2:1. Po prostej skutecznie zaatakował Tomasz Fornal 3:3. Z lewego skrzydła zaatakował Kwasowski 7:7. Z drugiej piłki zaatakował Vincić, a na tablicy widniał wynik 8:8. Ze środka zaatakował Teryomenko 9:9. Po ataku ze skrzydła Żalińskiego było 11:10. Huber świetnie zaatakował ze środka i jego drużyna prowadziła 14:12. Po ataku Fornala gospodarze mieli trzy punkty przewagi 18:15. Dobrze zaatakował Pupart, ale jego zespół tracił jeszcze do rywali dwa oczka 19:17. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Wojciech Żaliński 22:18. Drugiego seta swoim punktowym atakiem zakończył Kamil Kwasowski 25:20.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 0:2. Po ataku Kaczmarka było 1:3. Ze środka skutecznie zaatakował Teryomenko 3:4. Gunia pomylił się w polu zagrywki 6:9. Po dobrym ataku Fornala gospodarze tracili jeszcze do rywali trzy punkty 9:12. Świetnie zaatakował Wojciech Żaliński 12:14. Ze środka skutecznie zaatakował Norbert Huber 13:16. Po kolejnym ataku Haina siatkarze z Lubina prowadzili już 13:18. Kaczmarek punktuje ze skrzydła 14:20. Z lewego skrzydła punkt zdobył Pupart 15:21. Przyjezdni zablokowali atak Fornala 16:23. Swoim atakiem tego seta zakończył Pupart 18:25.

Czwartą partię od punktowego ataku rozpoczął Wojciech Żaliński 1:0. W polu serwisowym pomylił się Kwasowski 3:2. Z krótkiej zaatakował Norbert Huber 5:4. Po ataku Fornala na tablicy widniał wynik 6:5. Świetnie zaatakował Żaliński i jego drużyna prowadziła już 9:6. Lubinianie doprowadzili do remisu 9:9. Kaczmarek zaatakował w aut 12:10. Po ataku Hubera radomianie prowadzili 16:13. Ze skrzydła zaatakował Żaliński 19:17. Znakomicie zaatakował Tomasz Fornal 22:17. Tego seta zawodnicy z Radomia wygrali 25:19, a całe spotkanie 3:1.

Autor: Angelika Golubek