PL: Trzecia porażka Rzesowian

Jak na razie gra Rzeszowian nie prezentuje się najlepiej. Ponieśli oni dzisiaj trzecią porażkę, a ich pogromcami byli siatkarze z Katowic. 

Pierwszy set zaczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Zapowiadał naprawdę ciekawe widowisko. Niestety pierwsze problemy pojawiły się, gdy rzeszowianie zaprzestali kończenia swoich piłek. Niemały wpływ miało na to wstrzymywanie ręki przez zawodników. Asseco Resovia próbowała urochomić swój środek, ale to rozgrywający Gieksy miał prawdziwe pole do popisu. Do kogo by nie rozegrał piłki, była ona skończona. Dodatkowo w grę gospodarzy wkradły się proste błędy, które ostatecznie pogrążyły podopiecznych Andrzeja Kowala.

Wygrana pierwszej partii dała GKS-owi poczucie bezpieczeństwa, które przełożyło się na większe ryzyko, ale także jeszcze lepsze rezultaty. Asseco Resovia za to „bała się piłki”. Nie ryzykowała i nie bawiła się grą. Błędy własne, podobnie jak w pierwszym secie, nie pomagały zespołowi w wygraniu. Także rezerwowi nie wprowadzili „świeżej krwi” do drużyny i niestety gospodarze również w tej partii musieli uznać wyższość drużyny przeciwnej.

Trzeci i ostatni set był najbardziej emocjonujący w całym meczu. Zaczął się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Rzeszowianie dotrzymywali kroku katowiczanom i próbowali odwrócić losy tego meczu. Niestety ich ich dobra dyspozycja nie trwała długo. Szybko katowiczanie zaczęli odskakiwać z wynikiem. Dopiero pod koniec seta gospodarze zremisowali. Końcówka była bardzo zacięta. Katowiczanie skończyli mecz dopoero ósmą piłką meczową.

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 0:3 (22:25, 19:25, 34:36)

Asseco Resovia Rzeszów: Schulz, Buszek, Mika, Możdżonek, Smith, Shoji, Masłowski i Perry (libero) oraz Perłowski, Dryja, Jarosz, Redwitz

GKS Katowice: Rousseaux, Krulicki, Kohut, Butryn, Komenda, Depowski, Mariański (libero) oraz Krzysiek, Woch

MVP: Karol Butryn

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*