PL: Triumf Asseco Resovii Rzeszów w Katowicach

W ramach trzynastej kolejki PlusLigi GKS Katowice gościł na własnym parkiecie siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, ulegając rywalowi w trzech setach. Statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Thibault Rossard.

Składy drużyn:

GKS Katowice: Komenda, Butryn, Kapelus, Pietraszko, Kohut, G. Quiroga, Mariański (libero)

Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski, Lemański, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Masłowski (libero)

Mecz rozpoczął się od pomyłki Karola Butryna w ataku. Walka toczyła się punkt za punkt, jednak po stronie katowiczan zaczęły pojawiać się błędy, dzięki czemu Asseco Resovia uciekła na dwa punkty (8:10). GKS dogonił punktowo rywala i przez chwilę prowadził jednym oczkiem (15:14), jednak błąd rozegrania Marcina Komendy oraz blok Jakuba Jarosza spowodowały ich trzypunktową stratę (16:19). Goście za sprawą zagrań Aleksandra Śliwki stawili opór napierającemu rywalowi i wygrali do 20.

W drugim secie podopieczni Andrzeja Kowala szybko objęli prowadzenie (3:0). Bardzo dobra gra gospodarzy w bloku pomogła im wyrównać stan partii (6:6). Po błędzie Rafała Sobańskiego, bloku Marcina Możdżonka oraz skutecznym ataku Jakuba Jarosza było 8:13, po ataku Aleksandra Śliwki – 10:16, zaś po pajpie jego autorstwa – 16:22 i wydawało się, że rzeszowianie są na autostradzie do zwycięstwa. Bardzo dobra zmiana Kacpra Stelmacha oraz pomyłka Elvissa Krastinsa doprowadziły do remisu (24:24), jednak gospodarze tego nie wykorzystali, ulegając przeciwnikowi do 25.

Trzecia partia, otwarta przez Jakuba Jarosza, stała pod znakiem twardej, wyrównanej walki – po stronie siatkarzy Piotra Gruszki prym wiódł Karol Butryn, zaś po stronie rzeszowskiej w ataku pokazywali się Jarosz, Aleksander Śliwka i Thibault Rossard. W pewnym momencie jednak goście z pomocą Jakuba Jarosza, skutecznego w bloku Marcina Możdżonka oraz dobrze zagrywającego Lukasa Tichačka, wobec bezradności rywala z Katowic osiągnęli sześciopunktową przewagę (14:20). Siatkarze Asseco Resovii nie oddali przewagi już do końca, zwyciężając 25:16 i w całym meczu 3:0.

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (20:25, 25:27, 16:25)

MVP: Thibault Rossard

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: informacja własna 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*