PL: Trefl Gdańsk zatrzymuje u siebie trzy punty

W ramach ostatniej kolejki PlusLigi mecz rozegrali gracze Trefla Gdańsk oraz Łuczniczki Bydgoszcz. Spotkanie to pomimo wielu emocji zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy. Najcenniejszym zawodnikiem meczu został atakujący Trefla – Damian Schulz.

Pierwszy set w początkowych akcjach był zdecydowanie na korzyść gdańszczan. Jednak w kolejnych akcjach podopieczni trenera Bednaruka szybko odrobili straty (4:4) oraz wyszli na czteropunktowe prowadzenie (7:11).  Damian Schulz skutecznie atakował pomimo tego, iż naprzeciwko wyrósł potrójny blok (11:13).  Mateusz Sacharewicz zaskoczył sowich przeciwników atakując idealnie w linie boczną boiska (12:15). Również na uwagę zasługuje gra Bartosza Filipiaka, który umiejętnie wykorzystał skaczących do bloku Sandersa oraz Schulza i zdobył kolejny punkt dla swojej drużyny (13:17). Pomimo utrzymującej się przewagi bydgoszczan, drużynie Andrei  Anastasiego udało się zredukować przewagę gości oraz wyrównać wynik (20:20).  Punkt dorzucił również Szymon Jakubiszak wykorzystując przechodzącą piłkę (22:20).  Goście szybko wykorzystali nadarzające się okazje i doprowadzili do ponownego wyrównania wyniku (23:23). Ostatecznie w grze na przewagi wygrali gospodarze (30:28).

Kolejna partia również rozpoczęła się korzystnie dla przyjezdnych, którzy dzięki świetnej grze Yevgenii Grochaniuka oraz Bartosza Filipiaka zdobyli prowadzenie (6:8). Gdańszczanie szybko doprowadzili do wyrównania wyniku (10:10). Gospodarze sprytnie wykorzystywali serię błędów gości oraz swoją grą dołożyli kolejne punkty, zdobywając solidną przewagę nad bydgoszczanami (22:11).  Filipiak myląc się w polu serwisowym, zagwarantował rywalom piłkę setową (24:13). Gdańszczanom nie udało się wykorzystać pierwszej piłki setowej, lecz set i tak zakończył się na ich korzyść (25:15).

Trzeci set zdecydowanie od początku należał do Gdańskich Lwów, którzy wykorzystywali początkowy chaos po drugiej stronie siatki. Dodatkowo punkty ugrali Jakubiszak oraz Schulz (11:9). W tym secie z świetnej strony pokazał się Jakubiszak, który świetnie czytał grę przeciwników oraz kończył wiele ataków, o czym przekonał się  między innymi Michał Szalacha (16:13).  Goście mieli duże problemy z przedarciem piłki przez blok gdańszczan (20:16).  Łuczniczka pomimo niekorzystnego wyniku nie poddawała się i pod koniec seta, podobnie jak w pierwszym, podniosła poziom gry i wyrównała wynik (24:24).  Zawodnicy z Bydgoszczy nie dali sobie jednak rady z atakami Niemca i Schulza przez co mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy spotkania (27:25).

Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (30:28, 25:15, 27:25)