PL: Trefl Gdańsk lepszy od Cuprum Lubin

W drugim meczu 22. kolejki PlusLigi w Hali 100-lecia w Sopocie Trefl Gdańsk zmierzył się Cuprumem Lubin. Po trzysetowym pojedynku lepsi okazali się podopieczni Andrei Anastasiego.

Mecz rozpoczął się od równej gry obu drużyn. Po skutecznym ataku Muzaja z prawego skrzydła było 4:4. Gra toczyła się punkt za punkt. Po ataku Nowakowskiego ze środka było 8:8. Blok lubinian na Muzaju dał im dwupunktowe prowadzenie (10:8). Po błędzie w ataku ze środka Smolińskiego wyrównali gdańszczanie (12:12). Seria trudnych zagrywek Janusza pozwoliła uzyskać przewagę Treflowi Gdańsk (19:14). Gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę (23:17) i zwyciężyli 25:20 po zepsutej zagrywce Smolińskiego.

Drugiego seta lepiej rozpoczął Trefl Gdańsk. Po bloku na Grobelnym gdańszczanie prowadzili 6:4. Przy dobrych zagrywkach Schotta gospodarze powiększyli przewagę (11:5). Lubinianie nie byli w stanie zbliżyć się do rywali. Po efektywnym ataku Muzaja Trefl Gdańsk prowadził 19:14. Set zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:17 po ataku ze środka Niemca.

Trzecią partię lepiej rozpoczął Cuprum Lubin. Po ataku Grobelnego prowadził 5:2. Skuteczny atak Muzaja z prawego skrzydła pozwolił gdańszczanom zmniejszyć stratę do jednego punktu (8:9). Lubinianie nie dali się jednak dogonić. Po bloku na Hebdzie na lewym skrzydle prowadzili 16:12. Blok Nowakowskiego na Wachniku dał wyrównanie podopiecznym Andrei Anastasiego (17:17). Efektowny atak Muzaja dał prowadzenie gdańszczanom (21:19). Gospodarze zwyciężyli 25:21. Najlepszym zawodnikiem meczu został Piotr Nowakowski.

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

Trefl Gdańsk: Janusz, Jakubiszak, Nowakowski, Niemiec, Muzaj, Schott, Olenderek (libero) oraz Hebda;
Cuprum Lubin: Boruch, Grobelny, Smith, Ziobrowski, Gorzkiewicz, Smoliński, Gruszczyński (libero) oraz Marcyniak, Toobal, Patucha, Biegun, Wachnik,  Makoś (libero).

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne