PL: Świetna postawa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Zaległe spotkanie drugiej kolejki zapowiadało się niezwykle ciekawie i emocjonująco. Tym czasem, pierwsze dwa sety były raczej popisem umiejętności gospodarzy, Jastrzębski Węgiel miał problem z kończeniem akcji i wyprowadzaniem kontr. W trzecim secie jastrzębianie próbowali się przeciwstawić kędzierzynianom, co można było zauważyć zwłaszcza w zaciętej końcówce. Niestety to nie wystarczyło na świetnie dysponowaną drużynę Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Mecz rozpoczął się od nieudanej akcji Muzaja. As serwisowy Bieńka dał wynik 5:3. Dodatkowo kędzierzynianie popisali się w bloku i powiększyli swoją przewagę do czterech punktów 7:3. Pojedynczy blok Kampy na Deroo doprowadził do wyniku 8:5. Zaksa udanymi atakami zdołała jeszcze bardziej powiększyć swoją przewagę 10:5. Kędzierzynianie świetnie utrzymywali swoją przewagę, między innymi za sprawą skutecznej akcji Wiśniewskiego 13:17. Wyśmienicie spisał się również Bieniek, który skończył przechodzącą piłkę. Swojej drużynie nie pomógł nawet Oliva, który pomylił się w ataku 16:8. Mocna, autowa zagrywka Muzaja, dała Zaksie ogromne dziewięciopunktowe prowadzenie 19:10. Sytuację próbował ratować jeszcze Quiroga, kończąc jeden z ataków, jastrzębianie dołożyli jeszcze blok na Torresie i zmniejszyli przewagę kędzierzynian do siedmiu punktów 20:13. Trudną piłkę skończył Muzaj 21:15. Toniutti prezentował świetną współpracę ze swoimi środkowymi, co przekładało się na skuteczne ataki, a w konsekwencji punkty 23:16. Tę partię zakończył Buszek, atakiem po skosie. Mistrzowie Polski pewnie pokonali Jastrzębski Węgiel do 17.

Drugą partię skutecznym atakiem otworzył Torres. Oliva, przedzierając się przez blok kędzierzynian zdobył pierwszy punkt dla swojej drużyny. Błąd gości w zagrywce doprowadził do wyniku 4:2. Zaksa świetną grą, bardzo szybko zbudowała sobie sobie kilkupunktową przewagę 8:4. As serwisowy Sama Deroo, pozwolił kędzierzynianom, odskoczyć aż na pięć punktów. Popsuta zagrywka przez Jastrzębski Węgiel doprowadziła do wyniku 12:6. Skuteczna kiwka Olivy pozwoliła jastrzębianom na zdobycie dziewiątego punktu. Jastrzębski Węgiel nie poradził sobie nawet z bardzo czytelną kiwką Deroo, co dało wynik 18:10. Błąd po stronie Kędzierzyna oraz świetna akcja Sobali zmniejszyła przewagę do sześciu punktów 19:13. Niestety blok na Olivie dał Zaksie dwudziesty drugi punkt. W polu serwisowym popisał się natomiast Muzaj, zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki. Tego seta zakończył Oliva psując zagrywkę, kędzierzynianie wygrali tym razem do 18.

Trzeci set rozpoczął się w miarę wyrównanie. Jastrzębianie chcieli jednak za wszelką cenę pokazać, że nie poddadzą się tak łatwo. Jednak znakomite bloki kędzierzynian szybko wyrównały wynik 5:5. Zaksa perfekcyjnie wykorzystała swoje atuty i odskoczyła na dwa punkty 7:5. Potężny atak Torresa doprowadził do wyniku 11:9. Kędzierzynianie również popełniali błędy w polu serwisowym, swoją zagrywkę popsuł Wiśniewski. Zagrywką punktował Kosok 14:13. Nieczyste odbicie po stronie Kędzierzyna doprowadziło do remisu 16:16. Wiśniewski pojedynczym blokiem powstrzymał Sobalę 18:16. Deroo do swojej świetnej gry dołożył jeszcze świetną zagrywkę 21:17. Jednak kilka słabszych momentów kędzierzynian, wykorzystali jastrzębianie 21:20. Gospodarze szybko jednak zorientowali się w sytuacji i odskoczyli na bezpieczne trzy punkty 23:20. Blok na Buszku wyrównał wynik w secie 24:24. Deroo skończył atak i doprowadził do wyniku 26:25. Czujnie z przechodzącej piłki zagrał Muzaj. Mecz, po dziesiątej piłce meczowej, wygrali gospodarze tego spotkania 33:31.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Wegiel 3:0 (25:17, 25:18, 33:31)

Składy zespołów:

Zaksa Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Torres, Deroo, Buszek, Bieniek, Wiśniewski, Zatorski(L) oraz Jungiewicz

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Muzaj, Hidalgo Oliva, Quiroga, Kosok, Sobala, Popiwczak(L) oraz Derocco, Ernastowicz, Lushtaku, Turski

MVP: Sam Deroo

Autor: Julia Białasik