PL: Skra wróciła na pozycję wicelidera tabeli

Wicemistrzowie Polski pokonali zespół z Lubina i tym samym nie pozwolili na rewanż drużynie gospodarzy. W wygranej nie przeszkodził nawet fakt, że bełchatowianie grali bez Bednorza, który dostał szansę na odpoczynek i tylko symbolicznie pokazał się na boisku.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Jednak Skra szybko odrobiła straty, głównie za sprawą bloku Janusza i asa Wlazłego 3:4. Kaczmarek bez problemu poradził sobie z pojedynczym blokiem 5:5, nieco gorzej spisał się na zagrywce, ponieważ zepsuł ją. Taht obił podwójny blok bełchatowian. Penczew skutecznie trafił w boisko. Taht wykorzystał szansę i skończył piłkę. Lisinac posłał asa serwisowego. Błąd rozegrania popełnił Masny i bełchatowianie odskoczyli na dwa punkty. Skuteczna kontra gości zmusiła trenera gospodarzy do wzięcia przerwy. Doskonałą krótką popisał się Hain. Wlazły zaatakował obok bloku. Taht oparł piłkę o blok Skry 14:16. Penczew nie trafił swoją zagrywką w boisko. Ebadipour został zatrzymany przez podwójny blok Guni i Kaczmarka. Długą akcję skończył na korzyść swojej drużyny Wlazły, a Lisinac posłał kolejnego asa. Dość niespodziewanie, piłka zaserwowana przez Tahta, wpadła w boisko, goście nie zorientowali się w sytuacji 18:20. Kłos efektownie skończył piłkę ze środka, dołożył jeszcze przesuniętą krótką 19:22. Kaczmarek przestrzelił swoją zagrywką. Lisinac zakończył pierwszą partię do 20.

Wlazły świetnie skończył atak ze skrzydła. Lubinianie nie poradzili sobie z piłką posłaną przez Ebadipoura. Goście szybko wypracowali sobie czteropunktową przewagę 2:5. Kłos poradził sobie z piłką wystawioną przez Janusza 3:7. Kaczmarek został skutecznie zablokowany. Lisinac nie trafił ze swoją wrzutką w boisko 5:8. Wlazły dwa razy zgasił Tahta. Chwilę później zrobił to po raz trzeci. Penczew posłał asa serwisowego 6:14. Wlazły bez problemu skończył atak z prawego skrzydła. Gunia nie trafił w boisko. Lisinac skończył atak z drugiej linii. Wlazły sforsował podwójny blok 9:18. Środkowy Skry po raz drugi skończył atak z drugiej linii, ale pomylił się w polu serwisowym 10:20. Biegun bardzo mocno zaatakował i zdobył dwunasty punkt dla swojej drużyny. Taht trafił swoim serwisem Piechockiego. Wlazły ustrzelił swoją zagrywką lubinian 13:22. Penczew z miejsca skończył swój atak. Cuprum kompletnie pogubiło się w obronie. Kaczmarek zakończył tę drugą partię na niekorzyść swojej drużyny.

Taht posłał punktową zagrywkę 2:1. Kłos skończył atak ze środka. Kapitan Skry zepsuł serwis. Janusz przepchnął piłkę na drugą stronę. Kłos przestrzelił swoją zagrywką. Lubinianie wykorzystali dobrą zagrywkę swojego zawodnika 6:4. Nieco szarpaną akcję ostatecznie wygrali bełchatowianie. Kaczmarek skończył atak z prawej strony 7:5. Taht sforsował blok Wlazłego. Lisinac nie trafił ze swoją zagrywką w boisko. Pupart skończył akcję i Lubin wyszedł na czteropunktowe prowadzenie 11:8. Pupart trafił w dziurę w bloku bełchatowian 13:9. Lisinac skończył długą akcję 13:12. Penczew zaatakował w aut 15:12. Wlazły bez problemu skończył piłkę na pojedynczym bloku. Lisinac bez skrupułów wykorzystał przechodzącą piłkę. Penczew zepsuł serwis 17:15. W siatkę wpadł Taht. Lisinac swoją zagrywką doprowadził do remisu 17:17. Również Wlazły zdobył punkt swoją zagrywką 18:19. Kaczmarek przełamał blok rywali. Kłos zdobył dwudziesty punkt. Piłka obroniona przez Piechockiego wyszła za antenką. Kłos został zablokowany 22:20. Wlazły popisał się skuteczną kiwką. Hain dotknął siatki, ale Lisinac i tak skończył swój atak. Kłos zepsuł swój serwis. Wlazły wykorzystał czystą siatkę. Mecz zakończył efektownym atakiem Lisinac.

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 23:25)

Składy zespołów:

Cuprum Lubin: Pupart, Kaczmarek, Gunia, Hain, Masny, Taht, Kryś (libero) oraz Patucha, Biegun, Gorzkiewicz, Smoliński

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Penczew, Wlazły, Janusz, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Katić, Bednorz

MVP: Mariusz Wlazły

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*