PL: Siedemnaste zwycięstwo z rzędu ZAKSY!

Pierwsze wyjazdowe starcie w tym roku ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która tym razem spotkała się z Jastrzębskim Węglem okazało się ponownie szczęśliwe dla mistrza Polski, który odniósł 17. zwycięstwo w tym sezonie!

Pierwszy punkt w spotkaniu zapisali sobie na koncie gospodarze, dzięki atakowi Muzaja. Wykonana chwilę później przez Kampa zepsuta zagrywka wyrównała jednak na 1:1. Pierwsze 2 punktowe prowadzenie goście osiągnęli przez atak Bieńka (2:4). Blok punktowy w wykonaniu Wiśniewskiego powiększył tę przewagę o kolejny punkt (3:6). Gospodarze próbowali odrabiać punkty jednak ZAKSA pewnie wychodziła na coraz większe prowadzenie. Dwa ataki Bieńka pod rząd zapewniły im aż 6 punktów różnicy (9:15). Błąd ataku Szymury dał Pomarańczowym 12. punkt (12:17), co rozpoczęło serię wyrównywania wyniku. Świetny atak punktowy Quirogi zniwelował przewagę gości do 2 punktów (15:17), a kolejny wykonany kilka akcji później przez Muzaja, zmniejszył ją do zaledwie punktu (19:20). Zepsuta zagrywka Bieńka (24:24), a następnie Muzaja (25:25), świetne ataki Olivy i Quirogi i mieliśmy koniec seta – 27:25.

Druga partia szczęśliwe rozpoczęta dla kędzierzynian, którzy już na początku wywalczyli 2 punkty przewagi (0:2). Błąd ataku Wiśniewskiego dał przewagę gospodarzom (4:3), jednak już chwilę później na 4:4 zepsutą zagrywką wyrównał Oliva. Od tamtej pory bez problemów na prowadzenie wychodzili goście. Kontra Torresa na prawym skrzydle dała ZAKSIE prowadzenie 4:6, a zatrzymanie Quirogi powiększyło ją do 5 punktów (4:9). Atak Kosoka zakończył się remisem 10:10, Quirogi 11:11, jednak prowadzenie ponownie zaczęli osiągać podopieczni Gardiniego. Dwa asy serwisowe z rzędu zaliczył w tej partii Torres (11:15), a Deroo zdobył dla swojej drużyny 20. punkt (14:20). Jego zepsuta zagrywka dopisała na konto rywali 16. punkt (16:23), jednak seta udało się zakończyć Bieńkowi atakiem (17:25).

Trzeci set rozpoczęty atakiem punktowym Bieńka, jednak Muzaj świetnym blokiem doprowadził do wyrównania 1:1. Chwilę później zaliczył on asa serwisowego, który dał jastrzębianom przewagę 3:2. Po ataku Szymury na tablicach mieliśmy wynik 5:7. Chwilę trwało zniwelowanie przewagi do 1 punktu przez Kosoka (8:9). 4 punkty przewagi pojawiły się po stronie gości po ataku Deroo (8:12), a Szymura swoim blokiem powiększył ją o kolejny punkt (12:17). Pomimo walki siatkarzom Jastrzębskiego Węgla nie udało się jednak wyrównać wyniku. Świetnymi atakami w końcówce seta pochwalić mógł się Torres, który ostatecznie zakończył swoją passę przy wyniku 18:22. Atak Rejno zapewnił ZAKSIE pierwszą piłkę setową, a Szymura swoim blokiem dopisał na ich konto 25 punkt (20:25).

Czwarta część spotkania zaczęła się pechowo od zepsutej zagrywki Deroo. Błędy w ataku Olivy i Sobali zapewniły jednak ZAKSIE przewagę (1:2), którą powiększył asem serwisowym Rejno. Remis 3:3, do którego doprowadził atakiem Ernastowicz rozpoczął złą passę siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju. Zepsuta zagrywka i atak Muzaja, a następnie Olivy zapewniły kędzierzynianom 3 punkty przewagi (3:6). 8:8 pojawiło się po dobrym bloku Kosoka, jednak ponownie zepsuty przez Olivę atak zmienił wynik na 8:9. 3 punkty przewagi swojej drużynie zapewnił atakiem Torres (11:14), jednak Strzeżek zniwelował ją do punktu (15:16) swoim atakiem. 20. punkt na koncie gości pojawił się po kolejnym ataku Torresa (17:20), a blok wykonany w jego wykonaniu zbliżył ZAKSĘ do wygrania seta (19:22). Strzeżek zepsutą zagrywką zapewnił rywalom piłkę setową (21:24), którą już za pierwszym podejściem udało się wykorzystać Torresowi.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (27:25, 17:25, 20:25, 21:25)

MVP: Maurice Torres

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Quiroga, Ernastowicz, Kampa, Sobala, Oliva, Gdowski (L), Lushtaku

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski (L), Szymura, Rejno, Toniutti, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Jungiewicz

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: opracowanie własne