PL: Siatkarze z Radomia w trzech setach pokonują Indykpol AZS Olsztyn

Cerrad Czarni Radom pokonują Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:17, 25:20, 27:25). MVP spotkania został wybrany Michał Filip, który zdobył dziś 19 punktów. Tylko w trzecim secie siatkarze z Olsztyna poważnie zagrozili graczom z Radomia.

Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Ostrowski, Żaliński, Ziobrowski, Filip, Droszyński, Dolgopolov, Rybicki, Huber, Fornal, Kwasowski, libero: Watten, Wasilewski.

Indykpol AZS Olsztyn: Kańczok, Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Makowski, Scheerhoorn, Woicki, Buchowski, Rousseaux, libero:Żurek, Zabłocki.

Pierwszy set rozpoczęli lepiej gracze z Radomia. Przy stanie 6:2 przyjezdni musieli prosić o czas. Bardzo dobrze wyglądała gra Czarnych. Przykładem tego byli Filip i Ostrowski. Kończy z drugiej linii Rousseaux (11:8), ale natychmiast odpowiada e środka na czystej siatce Teryomenko (12:8). Jednak dwa bloki Plińskiego i as serwisowy Zniszczoła dają kontaktowy punkt przyjezdnym (13:12).  Ale znowu Fornal nie do zatrzymania (18:14). As serwisowy Droszyńskiego daje piłkę setową, niedokładne przyjęcie Zabłocki. Kontra i pierwszego seta kończy Teryomenko.

Drugą partię rozpoczął Michał Filip, który trzykrotnie zablokował Jana Hadravę (3:0). Straty odrobił jednak Kochanowski (3:2), a Hadrava poprawił swoje błędy (3:3). Ale Teryomenko kończy 2 kolejne piłki, a Żaliński dopełnia dzieła i znów to gospodarze są przy prowadzeniu (6:3). Jednak dzięki skutecznym zagraniom Rousseaux oraz błędowi Żalińskiego przyjezdni wyrównują wynik (9:9). W kolejnej akcji nie trafia w boisko Filip i w kontrze skutecznie Pliński (9:10). Andringa, Teryomenko i Filip bardzo dobrze jednak radzą sobie na siatce i znów uzyskują prowadzenie (16:12). W końcówce Rousseaux zablokowany przez Ostrowskiego, ale w następnej akcji wrzucony w siatkę, radzi sobie technicznym atakiem (21:17). Fornal z drugiej linii obił blok i miejscowi mieli pierwszą piłkę setową (24:19). Perfekcyjne rozegranie Woickiego i ze środka „zabił” Kochanowski, przedłużając szanse Indykpolu na ugranie tego seta (24:20). Jednak Filip na prawym skrzydle obija blok i kończy drugiego seta.

Fornal skutecznie przebija się na drugą stronę i tym samym otwiera trzecią partię. Tym razem ekipy szły łeb w łeb aż do dużego zamieszania przy stoliku sędziowskim. Trener Indykpolu AZS Olsztyn ostro protestował i otrzymał żółtą kartkę (7:5)… a chwilę później również czerwoną (8:5). Jednak Kochanowski skutecznie atakuje ze środka, Hadrava po skosie, a Andringa posyła asa serwisowego i piłkę kontaktową uzyskali przyjezdni (9:8). Ale Teryomenko znów pomaga swojej ekipie wyjść na bezpieczną przewagę (12:9). Kolejne punkty na konto gości, obijając blok zdobywa Scheerhoorn (13:11). As serwisowy Fornala zmusza AZS do wzięcia czasu (16:13), po którym kolejne dwa oczka znów lecą na konto Czarnych (18:13). Po tym dwukrotnie Andringa, i błąd miejscowych doprowadzają do odrobienia strat przez przyjezdnych (18:16). Przełamuje złą passę Michał Filip (19:16), ale Hadrava i Kochanowski również kończą swoje akcje (19:18). As serwisowy Kochanowskiego wyrównuje wynik (20:20), a trzy akcje później to olsztynianie wychodzą na prowadzenie (21:22). Fornal zablokował pojedynczym blokiem Hadrave (23:22), Myli się na zagrywce Teryomenko (23:23), a Andringa zablokował Filipa i pierwszą piłkę setową ma Indykpol. Ale ostatecznie wynik seta rozgrywał się na przewagi. As serwisowy Fornala kończy mecz.

Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:17, 25:20, 27:25)

Autor: Karolina Bąkowicz
Źródło: inf własna