PL: Trzy punkty zostają w Lubinie

Mecz rozpoczynający siedemnastą kolejkę PlusLigi został wygrany przez gospodarzy. Dwa pierwsze sety szybko padły łupem siatkarzy z Lubina. Trzeci set do ostatniej chwili pozostawał nierozstrzygnięty, ostatecznie jednak to szczecinianie przedłużyli swoje szanse na zdobycie punktów w tym meczu. Ostatnia, czwarta partia szybko zakończyła się wygraną podopiecznych trenera Patricka Duflosa.

Od krótkiej w wykonaniu Guni rozpoczął się mecz w Lubinie. Masny popisał się asem serwisowym 3:0. Wika przebił się przez potrójny blok. Pupart zagrał skutecznie z lewej strony. Kaczmarek zaatakował po skosie 7:4. Hain ustrzelił przyjmującego Espadonu. Menzel wypchnął piłkę po bloku przeciwników. Kluth zerwał swój atak z prawej strony 11:7. Pupart zaatakował piłkę, ale wyszła ona w aut. Tervaportti posłał bardzo trudnego flota, ale lubinianie zdołali się jeszcze wybronić i stworzyć akcję. Wika kiwnął bardzo pewnie, obijając blok rywali 12:11. Kluth dołożył jeszcze punktowy blok i tym samym doprowadzili do remisu 12:12. Gawryszewski zablokował kiwkę gospodarzy, dzięki temu Espadon wyszedł na jednopunktowe powadzenie 12:13. Gawryszewski popisał się przesuniętą krótką, ale Kluth pomylił się w polu serwisowym. Menzel poradził sobie z wystawą swojego rozgrywającego i wcisnął piłkę po ciasnym skosie. Dla Puparta pojedynczy blok nie stanowił żadnego problemu i pewnie zaatakował piłkę z lewego skrzydła. Pupart popełnił błąd dotknięcia siatki, dodatkowo lubinianie nie zdołali przebić piłki na drugą stronę. Malinowski zaserwował w siatkę 22:21. Cuprum wykorzystał przechodzącą piłkę i w decydującej fazie seta wypracował sobie dwupunktową przewagę. Tervaportti kiwnął piłkę w sam środek boiska i tym samym w pierwszej partii doszło do remisu 23:23. Hain wykorzystał piłkę setową, jego serwis okazał się punktowy.

Drugą partię lepiej zaczęli siatkarze z Lubina. Menzel popisał się efektowną kiwką. Mocny atak Klutha doprowadził do remisu 7:7. Kaczmarek wykonał dwa autowe ataki, dzięki czemu szczecinianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie 8:10. Gunia zagrał ze środka 11:11, a chwilę później zapunktował zagrywką. Wika trafił swoim atakiem w dziewiąty metr. Hain zapunktował na środku. Kluth nie poradził sobie z pojedynczym blokiem. Kaczmarek obił potrójny blok szczecinian i tym samym lubinianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie 16:13. Wika nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Puparta, ale chwilę później zrehabilitował się i skończył atak z drugiej linii. Menzel został zablokowany 18:14. Szczecinianie nie zdołali wypracować kontry i piłkę została na stronie gości 20:15. Gawryszewski wbił „gwoździa” w boisko rywali. Gunia zagrał szybką krótką. Wika trafił swoim atakiem rozgrywającego Cuprum. Duff, mimo potrójnego bloku, skończył atak ze środka. Dwa asy serwisowe Patuchy zakończyły tę partię na korzyść gospodarzy.

Trzecia partia zaczęła się od bloku na Kaczmarku. Szczecinianie zepsuli pierwszy serwis w tym secie. Taht zaatakował ciasno po skosie 2:2. Wika popisał się atakiem z drugiej linii. Kryś nie utrzymał przyjęcia 2:4. Kluth nie popisał się w polu serwisowym. Kaczmarek skutecznie wybił piłkę po bloku rywali. Hain zablokował zawodnika z Espadonu. Goście nie poradzili się z kiwką gospodarzy. Wika źle przyjął zagrywkę i punkt zdobyli rywale. Hain zdobył punkt ze środka 8:7, a chwilę później zaserwował tuż za siatkę. Menzel sprytnie kiwnął zdobywając jedenasty punkt dla swojej drużyny. Taht wybił piłkę z prawej strony. Pupart poradził sobie z pojedynczym blokiem. Szczecinianie zablokowali gospodarzy, a chwilę później Menzel zaatakował z drugiej linii. Swobodnie piłkę skończył Kaczmarek. Po raz kolejny Hain zdobył punkt blokiem, tym razem zatrzymując Klutha. Również goście nie pozostali dłużni i również dopisali do swojego konta, punkt zdobyty blokiem. Wika doskonale ominął podwójny blok, a Tervaportti popisał się asem serwisowym. Kluth wykonał swój atak po bloku rywali 16:18. Serwis Gałązki wylądował w siatce, a Gawryszewski efektownie skończył przesuniętą krótką. Wika popełnił błąd przekroczenia linii trzeciego metra i tym samym w trzecim secie doszło do remisu 20:20. Patucha pomylił się na zagrywce. Taht obronił pierwszą piłkę setową, efektownie atakując z lewej strony. Wika posłał swój atak daleko w aut, a piłka nie dotknęła bloku. Kaczmarek poradził sobie z trudną piłką, ale lubinianie popsuli swój serwis. Tego seta ostatecznie wygrali zawodnicy ze Szczecina.

Już na początku seta Gawryszewski został zablokowany. Kaczmarek wybrał techniczne zagranie i mimo potrójnego bloku zdobył punkt dla swojej drużyny. Wika popsuł swoją zagrywkę, za to Kaczmarek posłał asa serwisowego. Hain zdobył punkt ze środka 7:4. Kaczmarek zdobył kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki, a Hain wbił „gwoździa” 9:6. Espadon zdołał zablokować Tahta. Tervaportti nie popisał się za to w polu serwisowym. Kaczmarek po raz kolejny pokazał klasę w ataku. Taht zakończył jedną z najdłuższych akcji tego spotkania 13:8. Kluth nie zmieścił się ze swoją zagrywką w boisku. Szczecinianie nie odebrali zagrywki zawodników z Lubina. Pupart popisał się zagraniem z lewej strony. Hain po raz kolejny skończył atak ze środka 18:12. Tervaportii zepsuł kolejny serwis. Masny zablokował atakującego Espadonu. Gałązka wybrał techniczne zagranie i zaskoczył lubinian kiwką. Taht nie zmieścił się ze swoją zagrywką w boisku 22:16. Kluth również pomylił się w tym elemencie. Kaczmarek zatrzymał Wikę. Mecz zakończył się atakiem ze środka w wykonaniu Haina.

Cuprum Lubin – Espadon Szczecin 3:1 (25:23, 25:18, 27:29, 25:17)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Taht, Gunia, Masny, Hain, Kryś(L) oraz Patucha, Gorzkiewicz

Espadon Szczecin: Kluth, Duff, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Menzel, Mihułka(L) oraz Ruciak, Malinowski, Kowalski, Gałązka

MVP: Łukasz Kaczmarek

Autor: Julia Białasik