PL: Trzy punkty jadą do Kędzierzyna

Bardzo szybkie i efektowne zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Statuetka dla najlepszego gracza meczu powędrowała zasłużenie do Benjamina Toniuttiego.

GKS Katowice: Krulicki, Witczak, Komenda, Butryn, Kapelus, Kalembka, Pietraszko, Fijałek, Kohut, Stelmach, Sobański, Quiroga Libero: Stańczak, Mariański 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bieńkowski, Szymura, Rejno, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Bieniek, Torres, Zapłacki, Semeniuk, Deroo Libero: Zatorski, Banach.

Pierwsze dwa punkty wpadły na konto ZAKSY, ich autorem był Sam Deroo. Odpowiedział natychmiast Quiroga, ale Komenda popełnił błąd w zagrywce (1:3). Później znów punktował Quiroga, ale zaraz po tym dwie skuteczne akcje zaliczył Torres (2:6). Kędzierzynianie dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Bardzo dobra skuteczność w ataku, mocna zagrywka i szczelny blok doprowadziły do stanu 14:24, a kolejna akcja należała już do Deroo

Drugi set rozpoczął się dużo bardziej zawzięcie. Gra toczyła się przez pewien czas punkt za punkt (5:6). Jednak nieznacznie na prowadzenie zaczęli wysuwać się przyjezdni. Działo się to dzięki Torresowi, oraz skutecznym blokom Krzysztofa Rejno (5:10), aż miejscowi poprosili o czas. Rozkręcali się Kalembka i Witczak, ale nadal było to za mało na świetnie grających Mistrzów Polski. Kolejne punkty zdobywał Torres (10:16). Później nastąpiła seria błędów (13:19), którą przerwali kędzierzynianie, a później doczekali się odpowiedzi Quirogi (14:20). Potężna zagrywka Torresa, piłka wróciła na stronę gości, szybkie rozrzucenie piłki do Szymury i punkt dla Mistrzów Polski skończył tę partię.

Trzecia partia tak jak druga rozpoczęła się grą punkt za punkt (2:3), ale znów z akcji na akcję kędzierzynianie powiększali swoje prowadzenie (3:5). Skutecznie oczka zdobywali Rejno, Bieniek, Deroo (6:9). Asa serwisowego dołożył Benjamin Toniutti, a Rejno punktowy blok (6:11). Gospodarze znaleźli się w trudnej sytuacji i musieli poprosić o czas. Butryn i Quiroga zdobywali pojedyncze oczka, ale było to za mało, na świetnie grających przyjezdnych (13:19). Do końca już wszystkie piłki należały do graczy ZAKSY.

GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 16:25, 13:25)

Autor: Karolina Bąkowicz
Źródło: inf własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*