PL: Przekonujące zwycięstwo Indykpolu AZS-u Olsztyn z Espadonem Szczecin

Espadon Szczecin na własnym terenie, w ramach 16. kolejki PlusLigi gościł siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn, którzy zwyciężyli 3:0, wygrywając ligowy mecz na wyjeździe po raz pierwszy od października 2017 roku. MVP spotkania został Paweł Woicki.

Składy drużyn:

Espadon Szczecin: Tervaportti, Wika, Ruciak, Gawryszewski, Duff, Kluth, Mihułka (libero) oraz Kowalski, Gałązka, Menzel, Malinowski

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Rousseaux, Buchowski, Kochanowski, Zniszczoł, Hadrava, Żurek (libero) oraz Pliński

Mecz otworzył atakiem ze środka Miłosz Zniszczoł. Po serii pomyłek ze strony Espadonu oraz dwóch znakomitych zagrywkach Jakuba Kochanowskiego goście prowadzili sześcioma punktami (3:9). Podopieczni Michała Gogola mieli duże problemy w przyjęciu oraz często mylili się w ataku, przez co przewaga ich rywali wzrosła już do dziesięciu oczek (9:19). Olsztynianie, spokojnie kontrolujący przebieg seta, triumfowali do 14.

Początek drugiego seta był o wiele bardziej wyrównany. Ważnymi akcjami okazały się blok Pawła Woickiego na Marcinie Wice oraz błąd Adriana Mihułki w przyjęciu zagrywki Miłosza Zniszczoła, które dały Akademikom trzypunktowe prowadzenie (8:11). Po ataku Jakuba Kochanowskiego z przechodzącej piłki wydawało się, że siatkarze Roberto Santilliego spokojnie doprowadzą partię do końca (16:20), jednak dobre ataki Bartłomieja Klutha oraz as serwisowy Mateusza Malinowskiego zniwelowały stratę Espadonu do punktu (20:21). Ostatecznie ulegli rywalowi do 23.

Zagrywki Tomasa Rousseaux pomogły olsztynianom w osiągnięciu trzypunktowej przewagi na starcie trzeciej odsłony meczu (3:6). Impuls do walki próbował dać gospodarzom Bartłomiej Kluth, jednak w pewnym momencie tracili do AZS-u już sześć oczek (12:18), a po dwóch punktowych zagrywkach Adriana Buchowskiego – siedem (16:23). Olsztynianie wygrali 25:18 i całe spotkanie, które zakończył przesuniętą krótką Jakub Kochanowski, 3:0.

Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 23:25, 18:25)

MVP: Paweł Woicki

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: informacja własna