PL: Powalająca wygrana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Mecz w Kędzierzynie-Koźlu nie należał do najlepszych w wykonaniu Espadonu Szczecin, którzy nie wywalczyli wygranej w ani jednym secie. Od samego początku ZAKSA dominowała w grze. Szczególnie należałoby tutaj wyróżnić środkowych ZAKSY, którzy świetnie poradzili sobie zarówno w ataku jak i w bloku. W szczególności doceniona została gra Krzysztofa Rejno, który został wybrany najcenniejszym zawodnikiem meczu.

Pierwszy set zaczął się na korzyść gospodarzy (9:3). Kędzierzynianie zdecydowanie dominowali w takich aspektach jak blok i atak. Ruciakowi udało się jednak sforsować blok ZAKSY, zdobywając dla swojej drużyny piąty punkt (12:5).  W kolejnej akcji Mateusz Bieniek zablokował atakującego Espadonu (14:6). Szczecinianie próbowali zdobyć kolejne punkty, jednak gospodarze im to bardzo utrudniali. Wiele punktów dla ZAKSY zdobył Mauricio Torres (19:9). Po ataku Torresa passa delikatnie obróciła się w stronę gości, którzy mogli pochwalić się serią punktów (20:14). Ostatecznie tą partię wygrali kędzierzynianie, blokując szczecinian (25:15).

Druga partia również rozpoczęła się szczęśliwie dla gospodarzy (5:1). W tym secie Benjamin Toniutti  dużo piłek posłał środkowemu ZAKSY – Mateuszowi Bieńkowi (9:4). W grę gości  upływem czasu wkradało się coraz więcej błędów, co oczywiście przekuło się na punkty dla drużyny gospodarzy (18:8). Ruciak celnym atakiem skończył serię nieudanych akcji Espadonu (20:10). Piłkę setową dla kędzierzynian wywalczył Jungiewicz (24:10), w seta zakończył Szymura punktując w kontrze (25:10).

Ostatnia partię kędzierzynianie zaczęli fenomenalnie, zdobywając aż siedem punktów pod rząd (7:1). Ruciak oraz Duff starali się zdobyć jakże cenne dla Espadonu, wykorzystując do tego blok ZAKSY (10:5).  Dobra grą może się również pochwalić Gawryszewski, dopisując na konto szczecinian kolejne dwa punkty (16:9). W kolejnych akcjach błędy wdarły się do obu drużyn, co skutkowało serią nieudanych zagrywek po obu stronach siatki (20:11). W jednym z kluczowych momentów Falaschi popełnił błąd rozegrania (21:13). Piłkę meczową dla ZAKSY wywalczył Semeniuk (24:17). Ostatni punkt gospodarzom oddali szczecinianie, jako że Duff pomylił się w polu serwisowym (25:18).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Espadon Szczecin 3:0 (25:15, 25:10, 25:18)
MVP: Krzysztof Rejno

ZASKA Kędzierzyn-Koźle: Rejno, Buszek, Bieniek, Toniutti, Torres, Deroo, Zatorski oraz Szymura, Falaschi, Jungiewicz, Semeniuk, Maziarz, Banach

Espadon Szczecin:   Gałązka, Duff, Kowalski, Kacperkiewicz, Ruciak, Gawryszewski, Mihułka oraz Murek

Autor: Kamila Walczak
Źródło: informacja własna