PL: Pierwsza wygrana klubu ze Szczecina pod nową nazwą

Stocznia Szczecin pokonała u siebie po pięciosetowym pojedynku Jastrzębski Węgiel. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Mateusz Malinowski.

Stocznia Szczecin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:11)
MVP:
Mateusz Malinowski

Stocznia Szczecin: Tervaportti, Ruciak, Wika, Gałązka, Gawryszewski, Kluth, Mihułka, Kowalski, Malinowski

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Oliva, De Rocco, Kosok, Sobala, Muzaj, Popiwczak, Ernastowicz, Strzeżek, Quiroga

Spotkanie od udanego ataku z krótkiej rozpoczął Gałązka 1:0. Po dobrym ataku Muzaja na tablicy widniał wynik 2:3. Gawryszewski zaatakował w aut i przyjezdni prowadzili 3:5. Ze skrzydła zaatakował Ruciak 6:6. Po skutecznym ataku Muzaja jastrzębianie mieli cztery punkty przewagi. Po ataku Olivy było już 9:13. Kampa pomylił się w polu zagrywki 13:16. Przyjezdni zdobyli punkt blokiem 14:18. Po dobrym ataku De Rocco na tablicy widniał wynik 15:20. Jastrzębianie wygrali tego seta 18:25.

Drugą partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli szczecinianie 2:0. Muzaj zaserwował w aut 3:1. Ze skrzydła skutecznie zaatakował Oliva 4:2. Przyjezdni po kilku udanych akcjach doprowadzili do remisu 5:5. Po udanym ataku Muzaja jastrzębianie prowadzili 6:8. W polu zagrywki pomylił się Malinowski 8:10. Ze skrzydła zaatakował De Rocco 12:14. Ze środka zaatakował Sobala 16:16. Znakomitym atakiem popisał się Oliva 18:19. Gospodarze zablokowali Olivę i wygrali tego seta 25:23.

Z prawego skrzydła zaatakował Ruciak 1:0. Po asie serwisowym Tervaporttiego szczecinianie prowadzili już 5:2. Po ataku Wiki było już 7:3. Skutecznym atakiem popisał się Oliva 7:6. Sobala zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i jastrzębianie doprowadzili do remisu 8:8. Po skosie zaatakował Malinowski 11:11. Gałązka zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i gospodarze prowadzili 16:12. W aut zaatakował Maciej Muzaj 18:12. Szczecinianie wygrali tego seta 25:17.

Czwarta partia rozpoczęła się wyrównaną grą obu zespołów. Po ataku Muzaja z drugiej linii było 3:4. Po ataku w aut De Rocco gospodarze prowadzili 7:5. Z  krótkiej zaatakował Sobala 8:6. Jastrzębianie doprowadzili do remisu po ataku Muzaja 10:10. Przyjezdni zdobyli punkt blokiem 13:15. Z lewego skrzydła celnie zaatakował Oliva 17:18. Po ataku Muzaja było już 18:21. Jastrzębski Węgiel wygrał tą partię po ataku Quirogi 19:25.

Tie-break’a udanym atakiem rozpoczął Oliva 0:1. Po ataku Wiki było już 3:1. Skutecznie zaatakował Malinowski 6:4. Jastrzębianie doprowadzili do remisu 8:8. W ataku pomylił się Muzaj 11:10. Ten sam zawodnik popełnił kolejny błąd i piątego seta wygrali gospodarze 15:11, a całe spotkanie 3:2.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, plusliga.pl