PL: Pierwsza ligowa wygrana Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie

W olsztyńskiej hali Urania zmierzyły się ze sobą dwie drużyny, które nie odniosły jeszcze w tym sezonie ligowego wygranej – miejscowy Indykpol AZS oraz MKS Będzin. Zwycięsko z tego starcia wyszli gospodarze, a najlepszym zawodnikiem meczu został Jan Hadrava.

Mecz lepiej otworzyli siatkarze z Będzina – po ataku Adriana Buchowskiego prowadzili 5:3. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu i walka toczyła się przez moment punkt za punkt, jednak ich rywale ponownie wypracowali przewagę, tym razem trzypunktową (10:13). Po przerwie wziętej na żądanie trenera Roberto Santilliego nadeszło odrodzenie olsztynian – ich pogoń za będzińskim przeciwnikiem zakończyła się pomyślnie, a pierwszego seta wygrali na przewagi (26:24) po nie lada emocjach.

W drugiej partii walka toczyła się punkt za punkt. W szeregi Indykpolu AZS Olsztyn wkradły się jednak błędy, przez które w pewnym momencie tracili już nawet cztery „oczka” (10:14 po ataku Jakuba Peszki). Poczynione przez trenera Santilliego zmiany oraz błysk Sebastiana Wardy i Miłosza Zniszczoła w bloku pomogły nie tylko wyrównać stan rywalizacji w secie, ale także obudzić nadzieję na zwycięstwo (21:20). As serwisowy Marcela Luxa zaś dał gospodarzom piłkę setową (24:21). Owa nadzieja ostatecznie nie okazała się złudna – zawodnicy z Warmii wygrali do 23.

Niepowodzenie w poprzednich odsłonach nieco odbijało się na podopiecznych trenera Gido Vermeulena – już na początku trzeciego seta tracili do rywala cztery (1:5), a następnie pięć punktów (3:8). Będzinianie mieli na koncie coraz więcej pomyłek – Jakub Peszko i Jake Langlois zgaśli w ataku, zaś akademicy z Olsztyna byli – głównie za sprawą Miłosza Zniszczoła i Jana Hadravy – na fali i w rezultacie na tablicy wyników pojawił się wynik 12:5. Rafał Faryna próbował swoimi bardzo dobrymi zagrywkami pobudzić drużynę z Będzina do walki, jednak starania okazały się bezskuteczne, bowiem Hadrava i Marcel Lux nie pozwolili przeciwnikom na wiele, dzięki czemu olsztynianie mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie (25:15).

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 3:0 (26:24, 25:23, 25:15)
MVP: Jan Hadrava