PL: PGE Skra nadal w grze o 5. miejsce

Siatkarze z Bełchatowa przed własną publicznością doprowadzili do remisu w walce o 5. miejsce na koniec sezonu 2018/2019, pokonując Cerrad Czarnych Radom. O tym, kto ostatecznie wygra tę rywalizację, zadecyduje ostatni mecz w Radomiu.

Filip udanym atakiem rozpoczął pierwszą partię meczu (0:1). Dzięki kilku udanym akcjom Hubera, Wojskowi wyszli na prowadzenie (4:6). Po bloku Ebadipoura na  Filipie, PGE Skra wyrównała wynik (15:15). O czas poprosił Robert Prygiel (16:15). As serwisowy Hubera (19:20). Ebadipour zaserwował w aut (19:21). Czas na żądanie trenera bełchatowian, Roberta Piazzy (19:22). Atak Kochanowskiego ze środka (23:24). Set skończył się zwycięstwem gości po tym, po tym jak Kochanowski za zagrywce trafił w aut (23:25).

Kolejną partię otworzyli Pajenk, Vincić i Żaliński, potrójnym blokiem zatrzymali bełchatowian (0:1). Atak Kłosa ze środka (2:2). Wlazły zdobył punkt zagrywką (10:9). Udana akcja Fornala, trwała walka punkt za punkt (15:16). Skuteczny atak ze środka Kłosa (18:17). Robert Prygiel poprosił o wideoweryfikację, aby sprawdzić czy Kochanowski za bardzo nie przełożył rąk, ale sędziowie podtrzymali swoją decyzję (20:18). Blok na Fornalu (23:19). Ebadipour zdobył punkt, piłka setowa dla bełchatowian (24:21). Po aucie Filipa, PGE Skra wygrała drugą odsłonę meczu (25:22).

Pajenk zainagurował trzeciego seta udanym atakiem (0:1). Punkt dla gospodarzy zdobył Szalpuk (4:4). Blok Kłosa na Fornalu (7:5). Czas na prośbę przyjezdnych (9:5). Kolejna udana akcja Szalpuka (13:6). W końcu punkt dla Wojskowych zdobył Pajenk (14:8). Rybicki został zablokowany na lewym skrzydle (18:9). Nieudana zagrywka Ebadipoura (19:11). Swoje zagrywki zepsuli też Giger i Wlazły (21:12, 22:13). Kłos zaatakował ze środka, dzięki czemu PGE Skra miała piłkę setową (24:16). Po autowej zagrywce Filipa, bełchatowianie wyszli na prowadzenie w całym meczu (25:17).

Blok Pajenka rozpoczął czwartą partię (0:1). Atak Wlazłego w aut (7:5). Fornal doprowadził do remisu (11:11). O czas dla swoich podopiecznych poprosił trener radomian (15:12). Udany atak Fornala (19:16). Tym razem czas dla drużyny Roberta Piazzy (19:18). Po bloku zaatakował Ebadipour (21:19). Huber doprowadził do wyrównania (22:22). Po walce na przewagi, dzięki blokowi Filipa i Pajenka, Wojskowi wygrali czwartego seta (27:29).

Tie-breaka rozpoczął Huber asem serwisowym (0:1). Udany atak Kłosa (2:2). Blok Fornala na Kochanowskim (2:4). Kochanowskiemu udało się zdobyć punkt mimo przeszkody w postaci potrójnego bloku (5:6). PGE Skra wyszła na prowadzenie po bloku na Fornalu (7:6). O czas poprosił trener Wojskowych. Bełchatowianie powiększali swoją przewagę, dzięki atakowi Szalpuka (9:7). As Żalińskiego (11:12). PGE Skra Bełchatów wygrała piątego seta po akcji Ebadipoura (15:13).

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom 3:2 (23:25), (25:22), (25:17), (27:29), (15:13)

MVP: Jakub Kochanowski

PGE Skra Bełchatów: Kłos, Piechocki (libero), Wlazły, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz oraz Droszyński, Katić

Cerrad Czarni Radom: Vincić, Żaliński, Pajenk, Filip, Ruciak (libero), Fornal, Huber oraz Wasilewski (libero), Kwasowski, Ostrowski, Giger, Rybicki

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: opracowanie własne