PL: Pewne zwycięstwo ONICO Warszawa!

W dwudziestej siódmej kolejce PlusLigi ONICO Warszawa podejmowała we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów. Stołeczni siatkarze przed własną publicznością odnieśli efektowne zwycięstwo 3:0, a najlepszym zawodnikiem meczu został Wojciech Włodarczyk.

Mecz lepiej rozpoczęli warszawianie. Po złym przyjęciu ekipy z Rzeszowa i udanym ataku w kontrze Kwolka było 2:0. Pierwszy punkt dla Resovii zdobył Jakub Jarosz potężnym uderzeniem po bloku. Dobre akcje Nowakowskiego i Kwolka sprawiły, że na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:4. Warszawianie nie zwolnili jednak tempa: w doskonałej kondycji w tej części seta był stołeczny atakujący, który zdobył dwa punkty pod rząd (12:7). Trener Andrzej Kowal zmuszony był wziąć czas, jednak niewiele on pomógł, ponieważ do Kwolka dołączył Włodarczyk, który swoim ciosem po bloku wyprowadził drużynę na pięciopunktowe prowadzenie (15:10). Na drugiej przerwie technicznej na tablicy widniał wynik 16:11 po udanej kiwce Brizzarda. Po niej nastąpiła seria punktowych bloków stołecznych graczy i urosła do siedmiu oczek (18:11). Andrzej Kowal zdecydował się wprowadzić na boisko Michała Kędzierskiego i Jochena Schoepsa za Lukasa Tichacka i Jakuba Jarosza. Rzeszowianie jednak nie poddali się bez walki i po kilku dobrych akcjach oraz błędach rywali udało im się odrobić część strat (20:18). ONICO szybko przełamało jednak niemoc i warszawianie wygrali seta 25:20 i objęli prowadzenie w meczu 25:20.

Druga partia rozpoczęła się, ponownie jak pierwsza, dobrze dla gospodarzy. Po udanym bloku prowadzili już 4:1. Dobra postawa warszawian oraz dużo błędów popełnionych przez zespół z Rzeszowa sprawiły, że przewaga wzrosła do pięciu punktów (8:3). Po drugiej przerwie technicznej na boisku doskonale zaczął spisywać się Jan Nowakowski, który punktował zarówno w bloku, jak i ataku (13:9). Dalsza część seta toczyła się pod znakiem wielu pomyłek zarówno gospodarzy, jak i gości. Jednak to zespół z Warszawy wciąż utrzymywał przewagę nad rywalem. W końcówce jednak Rzeszowianie jednak dzięki swojej nieustępliwości dogonili warszawian (24:24) po skutecznym bloku, przedłużając tym samym swoje szanse na wygranie seta. Bohaterem partii okazał się Andrzej Wrona, który w kluczowym momencie popisał się punktową zagrywką (26:25). Drugą odsłonę ładnym atakiem ze środka zakończył Jan Nowakowski i ONICO prowadziło już 2:0.

W trzecim secie obie drużyny od początku grały punkt za punkt. W drużynie gospodarzy dobrze spisywali się Bartosz Kwolek (2:3) i Wojciech Włodarczyk (6:5), natomiast w zespole gości prym wiedli młodzi zawodnicy: Aleksander Śliwka (7:7) i Dominik Depowski (8:8). Rzeszowianom udało się odskoczyć na dwa punkty (8:10) po skutecznym bloku. O przerwę zmuszony był prosić Stephane Antiga, kiedy Śliwka obił ręce rywali (12:15) i przewaga wzrosła. Goście trzymali warszawian na dystans , jednak końcówka należała zdecydowanie do ONICO. Po serii bloków wyszli oni na prowadzenie (21:20), a chwilę później, dzięki obronie nogą Gjorgiewa, zdobyli kolejny punkt. Pierwszą piłkę meczową swojemu zespołowi dał Wojciech Włodarczyk (24:22) po udanym ataku. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 po pięknym ataku Andrzeja Wrony ze środka i to warszawianie mogli cieszyć się z kolejnych punktów na ich koncie, co sprawiło że zrównali się liczbą punktów z Treflem Gdańsk, zajmującym obecnie trzecią pozycję. Porażka natomiast mocno skomplikowała sytuację Resovii, która wciąż walczy o najlepszą szóstkę i awans do fazy play-off PlusLigi, a obecnie zajmuje siódmą pozycję. To tylko pokazuje, jak ciekawa i pełna niespodzianek jest polska liga.

ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:20; 27:25; 25:23)

ONICO Warszawa: Brizard, Gjorgiew, Nowakowski, Wrona, Włodarczyk, Kwolek, Wojtaszek (libero).

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Jarosz, Perłowski, Rossard, Dryja, Śliwka, Masłowski (libero).

MVP spotkania: Wojciech Włodarczyk

Autor: Aleksandra Mrozicka