PL: Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Kielcach

W kieleckiej Hali Legionów miejscowe Dafi Społem zmierzyło się z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach na korzyść gości, a najlepszym zawodnikiem spotkania uznano Salvadora Hidalgo Olivę.

Składy drużyn:

Dafi Społem Kielce: Łapszyński, Stępień, Dokić, Nalobin, Wachnik, Moroz, Czunkiewicz (libero) oraz Pawliński, Schamlewski, Superlak

Jastrzębski Węgiel: Oliva, Sobala, Kampa, Muzaj, DeRocco, Kosok, Popiwczak (libero)

Na początku meczu siatkarze z Jastrzębia szybko osiągnęli trzypunktową przewagę (1:4 po ataku z piłki przechodzącej Salvadora Hidalgo Olivy). Kielczanie próbowali odrobić stratę, jednak po chwili tracili już cztery punkty po ataku z drugiej piłki Lukasa Kampy (9:13). Strata wzrosła do siedmiu punktów po zagraniu Jasona DeRocco i bloku na Łukaszu Łapszyńskim (9:16). Jastrzębianie nie mylili się i utrzymywali przewagę, triumfując do 17.

W drugim, najbardziej wyrównwanym secie po ataku Macieja Muzaja goście osiągnęli czteropunktowe prowadzenie (2:6). Gospodarze wyrównali stan partii dzięki dobrej postawie w bloku (6:6), jednak po chwili pojawiły się w ich szeregach błędy, przez co niedługo potem tracili pięć punktów (6:11). Kolegów do walki próbowali pobudzić Jakub Wachnik oraz Tomislav Dokić, co dało efekt (13:14). Od tamtej pory trwała wymiana ciosów, w której brali udział skrzydłowi obu drużyn. Zwycięsko z tego starcia ponownie wyszedł Jastrzębski Węgiel (22:25), który utrzymywał minimalną, bo dwupunktową przewagę.

Trzecia i zarazem ostatnia odsłona meczu również zaczęła się od prowadzenia gości (2:5 po asie serwisowym Macieja Muzaja). Podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie dali za wygraną i doprowadzili do remisu dzięki udanej kontrze Tomislava Dokicia (6:6). Problemy kielczan w przyjęciu oraz kończeniu pierwszej akcji zaburzyły jednak rytm ich gry, przez co w pewnym momencie przewaga ich przeciwników wynosiła pięć punktów (12:17). Atak z przechodzącej piłki Jakuba Wachnika dał gospodarzom nadzieję na nawiązanie walki w tym secie (17:19), jednak jastrzębscy siatkarze triumfowali do 19 i w całym spotkaniu 3:0.

Dafi Społem Kielce – Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: informacja własna