PL: Pewna wygrana ZAKSY

Dzisiaj Chemik Bydgoszcz podjął u siebie drużynę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w starciu lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali bez straty seta. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Paweł Zatorski.

Spotkanie od dobrego ataku ze środka rozpoczął Wiśniewski 0:1. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Kaczmarek 2:5. Z pipe’a zaatakował skutecznie Śliwka, a na tablicy widniał wynik 6:9. Z przesuniętej krótkiej zaatakował Bieniek, kędzierzynianie prowadzili już pięcioma punktami 8:13. Dobrym atakiem popisał się Filipiak, ale jego drużyna traciła do rywali siedem oczek 10:17. Po znakomitym ataku Deroo było 13:19. Filipiak popełnił błąd w ataku 13:23. Seta swoim atakiem zakończył Deroo 14:25.

Gospodarze rozpoczęli drugą odsłonę od prowadzenia 3:0, jednak przyjezdnym szybko udało się dogonić wynik 3:3. Z przesuniętej krótkiej zapunktował Bieniek 5:5. Po ataku Deroo na tablicy widniał wynik 6:8. Bieniek zaserwował w aut 8:10. Świetną kiwką popisał się Filipiak, ale bydgoszczanie tracili do rywali dwa oczka 10:12. Morozau swoim sprytnym zachowaniem przy siatce doprowadził do remisu 15:15. Lesiuk pomylił się w polu zagrywki 16:18. Wiśniewski świetnie zaatakował ze środka 18:22. Drugiego seta swoim atakiem zakończył Deroo 20:25.

Od dobrego ataku ze środka Wiśniewskiego rozpoczęła się trzecia odsłona 0:1. Po ataku Kaczmarka na tablicy widniał wynik 2:4Morozau zaatakował z przesuniętej krótkiej, ale jego drużyna traciła do rywali nadal trzy punkty 4:7. Deroo zaserwował w aut 7:10. Ten sam zawodnik popisał się potem efektownym atakiem po prostej 12:14Toniutti zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki 13:16. Skutecznie ze środka zaatakował Bieniek 17:20. Po kiwce Deroo było 19:22. Kędzierzynianie wygrali tego seta 20:25, a całe spotkanie 0:3.

Chemik Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 20:25, 20:25)
MVP: Paweł Zatorski

Chemik Bydgoszcz: Kovacević, Szalacha, Lesiuk, Filipiak, Morozow, Cieślik, Kowalski, Bobrowski, Siwicki, Akala, Witek

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Deroo, Zatorski, Jungiewicz, Stępień, Koppers

Autor: Angelika Golubek