PL: ONICO Warszawa wygrała z beniaminkiem

W warszawskim COS-ie Torwar zawitali dzisiaj siatkarze tamtejszego ONICO oraz Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Po poprzednim starciu dwa punkty pojechały do stolicy. Tym razem mecz zakończył się tak samo.

Od poczwórnego odbicia po stronie gości rozpoczęło się spotkanie w stolicy. Szybko na 1:1 wyrównał jednak Swodczyk udanym atakiem. Następnie błąd zagrywki Pająka oraz nieudany atak Boćka zapewniły gospodarzom dwa punkty przewagi (4:2). Trzy punkty różnicy po ataku Gjorgiewa (6:3), łatwo zmieniły się w remis 6:6, dzięki Patakowi. Błąd rozegrania Nowakowskiego zakończył się wynikiem 8:7, jednak blok Wrony, a później atak Brizarda pozwoliły warszawiakom wyjść na pięciopunktowe prowadzenie (13:8). Bociek lekko po bloku pomógł swojej ekipie zdobyć dziewiąty punkt, jednak ONICO miało ich już piętnaście. Zagrywka Wrony w siatkę dopisała do konta Aluronu dziesiąty punkt, jednak wciąż pozostawali oni w tyle za gospodarzami (20:10). Atak Popika zagwarantował zawiercianom czternasty i jak się później okazało, ostatni punkt (23:14). Zła wystawa Popika do Swodczyka zakończyła pierwszą partię (25:14).

Drugi set otwarła dobra kontra drużyny z Zawiercia, która dzięki atakowi ze środka Smitha wyszła na swoje pierwsze prowadzenie (1:2). Potrójny blok na zawodniku Aluronu zapewnił warszawiakom dwa punkty przewagi (4:2), a serwisem do zaledwie jednego punktu zmniejszył ją asem Bociek (5:4). Blok na Gjorgiewie w wykonaniu Smitha i Patka zakończył się remisem 7:7. Dwa asy z rzędu Smitha zmieniły wynik na tablicach na 11:12. Po remisie 14:14, asem pochwalić mógł się Brizard (15:14). Blok na Swodczyku skutecznie powiększył przewagę o kolejny punkt (17:15). Gjorgiew swoim autem podarował zawiercianom osiemnasty punkt  (19:18). Na 21:20 z prawej atakiem zapunktował Bociek. Świetny blok Popika wyrównał w końcówce seta na 23:23. Smith z przechodzącej, as Swodczyka, no i mieliśmy koniec seta (23:25).

Trzecią część spotkania rozpoczęła dobrze ekipa Zaniniego, która już na początku wypracowała dwa punkty (0:2). Blok Włodarczyka i Nowakowskiego na Boćku wyrównał na 2:2. 4:4 po ataku Włodarczyka z prawego skrzydła, 6:6 po autowej zagrywce Nowakowskiego i dopiero po serwisie Pataka w siatkę ONICO uzyskało dwa punkty przewagi (9:7). Obrona nogą w wykonaniu Boćka, a następnie atak Żuka zakończyły się remisem 11:11. Na 15:14 akcję skutecznie zakończył Gjorgiew. Daleki atak w aut Boćka zapewnił gospodarzom dwa punkty prowadzenia  (19:17). Nieszczęśliwe podbicie Smitha zbliżyło ONICO do wygrania (22:20). Skutecznie ze środka Smith podgrzał atmosferę na hali, niemal wyrównując z rywalami (23:22) oraz broniąc pierwszej piłki setowej (24:23). To zapoczątkowało zaciętą walkę punkt za punkt. Serwis Brizarda za linię wyrównał na 26:26, a atak Samiki zakończył się wynikiem 28:28. Ostatecznie Smith zakończył seta na przewagi wynikiem 28:30.

Blok Swodczyka, no i mieliśmy pierwszy punkt czwartej części. Pewnie ze środka Nowakowski zapewnił swojej drużynie prowadzenie 3:2, jednak pojedynczy blok Pataka na Gjorgiewie wyrównał na 4:4 kilka akcji później. Mocno po bloku Gjorgiew dał warszawiakom cztery punkty przewagi (9:5). Serwis w siatkę Smitha zakończył się wynikiem 12:7, jednak szybko na 12:12 zremisował atakiem w aut Kwolek. Potężny atak Kwolka na 15:13 i nagle as w jego wykonaniu, który dał ONICO pięć punktów prowadzenia (19:14). Blok na Żuku dał warszawiakom piłkę setową, jednak Aluron dobrze poradził sobie w obronie (24:19). Bociek bronił, ale nie wybronił (25:23).

Tie-breaka rozpoczęła autowa zagrywka Pataka. Blok na Kwolku zakończony remisem 2:2, jednak po chwili Żuk trafia zagrywką w siatkę i mieliśmy 6:3. Sprytna kiwka Samiki dopisała do konta podopiecznych Antigi dziewiąty punkt (9:5). Blok na Żuku zbliżył ONICO do wygrania ostatniej partii (12:7). Atak Wrony zapewnił jego ekipie piłkę meczową (14:8), a spotkanie zakończył Brizard.

ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (25:14, 23:25, 28:30, 25:23, 15:8)

MVP: Jan Nowakowski

ONICO Warszawa: Wrona, Włodarczyk, Nowakowski, Brizard, Samica, Gjorgiew, Gruszczyński (L), Kwolek, Firlej

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Koga (L), Patak, Swodczyk, Bociek, Żuk, Zajder, Kaczorowski, Andrzejewski (L), De Leon, Popik, Pająk, Smith, Długosz

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: opracowanie własne

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*