PL: ONICO Warszawa pokonuje w trzech setach drużynę Jastrzębskiego Węgla

W jedenastej kolejce PlusLigi ONICO Warszawa podjęła u siebie ekipę Jastrzębskiego Węgla. Można mówić o sporej niespodziance, ponieważ spotkanie wygrali gospodarze bez straty seta. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Bartosz Kwolek.

Mecz rozpoczął się od pewnego ataku Jana Nowakowskiego ze środka. Lepiej w spotkanie weszła drużyna gospodarzy, która po dobrych zagrywkach Nikoli Gjorgiewa zyskała dwupunktową przewagę (5:3). Warszawianie dzięki dobrej grze blokiem zwiększyli dystans do rywala (10:5). Wtedy o przerwę zdecydował się poprosić trener Lebedew, lecz nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu, ponieważ zespół Stefana Antigi po raz kolejny zatrzymał Macieja Muzaja (12:6). W tej części seta niemal bezbłędny był Bartosz Kwolek, do którego chętnie posyłał piłki warszawski rozgrywający. Jastrzębianie oprócz bloku, nie mogli sobie poradzić także z zagrywką ONICO- zza linii dziewiątego metra punktowali Jan Nowakowski oraz Nikola Gjorgiew, a także Antonin Brizard. Set zakończył z piłki przechodzącej Sharone Vernon Evans, który pojawił się zadaniowo na boisku. ONICO Warszawa wygrała premierową odsłonę spotkania 25:16 i tym samym objęła prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partię zaczął od silnego ataku Hidalgo Oliva. Przez nieskończone ataki oraz błędy gospodarzy Jastrzębianom udało się uzyskać trzypunktową przewagę (3:6). Nieskuteczna gra Warszawian w ataku zmusiła Stefana Antigę do zmian: na boisku za Nikolę Gjorgiewa pojawił się Sharone Vernon Evans. Jego zawodnicy jednak nie mogli odnaleźć się na boisku: nie radzili sobie z zagrywką rywala, a także popełniali łatwe błędy. W drużynie gości z łatwością punktowali Jason DeRocco, Hidalgo Oliva a także Maciej Muzaj. Wydawać by się mogło, że set ten szybko zmierza do końca, a jastrzębianie doprowadzą do remisu, jednak tak się nie stało. W polu serwisowym pojawił się Bartosz Kwolek, który zdobył trzy oczka z rzędu (20:20) i tym samym dał swojej drużynie nadzieję na wygranie drugiej partii. Po niezwykle emocjonującej końcówce, na którą się nie zanosiło zablokowany został Maciej Muzaj (27:25) i ONICO Warszawa prowadziła już 2:0 i mogła być pewna co najmniej jednego punktu w spotkaniu.

W trzecim secie na boisku pojawił się Sharone Vernon Evans i już od początku zaczął sprawiać problemy drużynie z Jastrzębia: goście nie mogli poradzić sobie z jego atakami, mieli także trudności z przyjęciem zagrywki Kanadyjczyka. Podopieczni Marka Lebedewa nie spuścili jednak z tonu i po chwili prowadzili 9:11 po dobrym zagraniu Olivy. ONICO szybko jednak odrobiła straty, a rywale im w tym pomogli- najpierw dotknęli siatki, a potem w aut zaatakował Patryk Strzeżek (17:16). Od tego momentu gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Zimną krew w drużynie ONICO zachowali Wojciech Włodarczyk i Bartosz Kwolek, natomiast u Jastrzębian wynik trzymał Jason DeRocco. Po kolejnej, nerwowej końcówce, pełnej błędów i niedokładanych zagrań drużyna z Warszawy mogła cieszyć się zwycięstwem i zainkasować pełną pulę punktów. Wygrali oni seta 28:26 i tym samym całe spotkanie 3:0. MVP spotkania został Bartosz Kwolek.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 27:25, 28:26)

ONICO Warszawa: Nowakowski, Włodarczyk, Wrona, Brizard, Kwolek, Gjorgiew, Wojtaszek (libero)
Jastrzębski Węgiel: Oliva, Kampa, Sobala, Kosok, De Rocco, Muzaj, Popiwczak (libero)
MVP spotkania: Bartosz Kwolek

Autor: Aleksandra Mrozicka