PL: ONICO Warszawa pewnie pokonała Chemika Bydgoszcz

Na hali Łuczniczka w Bydgoszczy Chemik Bydgoszcz podjął u siebie ONICO Warszawę. Ekipa ze stolicy szybko rozprawiła się z przeciwnikiem, wygrywając 3:1.

Pierwszy set rozpoczęła dobrze drużyna z Bydgoszczy, prowadząc 2:1. Po podwójnym bloku na Kwolku i asie serwisowym Lipińskiego bydgoszczanie wygrywali już 5:2. ONICO dzięki świetnej zagrywce Kwolka szybko doprowadziła do remisu 6:6. Po błędzie przejścia linii trzeciego metra był remis 10:10. Szalacha skończył swój atak, jednak w spotkaniu wciąż był remis (13:13). Łukasik skutecznie przełamał potrójny blok Chemika i ONICO wyszła na prowadzenie (16:15). Po skutecznym ataku Lipińskiego ponownie był remis (18:18). Końcówka seta była zacięta, obie drużyny grały punkt za punkt. Po asie serwisowym Szalachy to bydgoszczanie wysunęli się na niewielkie prowadzenie (21:20). Po skutecznym bloku Morozowa gospodarze prowadzili 23:21. Ostatecznie to właśnie Chemik miał piłkę setową i to oni wygrali pierwszego seta 25:22.

Drugą partię od skutecznego ataku z pajpa oraz skutecznego bloku rozpoczęła drużyna z Warszawy, prowadząc 2:0. Po błędzie Lipińskiego warszawianie prowadzili 5:2. Po dobrych zagraniach Vigrassa przewaga ONICO wynosiła już cztery punkty (7:3). Łukasik zakończył atak a Araujo popisał się asem serwisowym doprowadzając do stanu 10:6 dla ekipy gości. Po skutecznym ataku Lipińskiego ONICO prowadziła już 13:9. Po świetnej zagrywce i skończonemu atakowi Kwolka goście prowadzili już 16:10. W końcowym etapie drugiej warszawiacy prowadzili 20:14. Po dość chaotycznej akcji zakończonej punktem dla drużyny z Warszawy ONICO prowadziło 22:16. Ostatecznie po błędzie na zagrywce Kovacevića wygrali 25:18, doprowadzając w spotkaniu do remisu.

Trzeci set rozpoczęła świetnie ekipa z Warszawy. Filipiak i Lipiński pomylili się w ataku a Morozow został zatrzymany blokiem dzięki czemu ONICO prowadziła 3:0. Po pojedynczym bloku Vigrassa prowadzenie warszawiaków zwiększyło się do stanu 7:3. Po ataku Kwolka w aut prowadzenie ONICO nieco się zmniejszyło (7:5). Araujo zaatakował po bloku w aut i goście powiększyli swoją przewagę do stanu 11:6. Wrona skutecznie zaatakował ze środka jednak chwilę póżniej siatkarze z Warszawy popełnili dwa błędy własne i ich prowadzenie zmniejszyło się do stanu 13:10. Po serii efektownych zagrań Chemika gospodarze zniwelowali przewagę przeciwników do zaledwie dwóch punktów (16:14). Siatkarze z Warszawy zaczęli popełniać błędy i ich prowadzenie stopniało do zaledwie punktu (17:16). W końcówce seta ONICO odrobiła jednak przewagę, po bloku na Filipiaku prowadzili 21:17. Po kolejnym szczelnym bloku warszawiacy wygrywali 23:19 i to oni zakończyli seta 25:19.

Czwartą partię od skutecznego ataku rozpoczęło ONICO. Po błędzie na zagrywce Wrony był remis 2:2. Po asie serwisowym Kwolka siatkarze ze stolicy wyszli na niewielkie prowadzenie (5:4).  Filipiak został zatrzymany blokiem i prowadzenie gości zwiększyło się do stanu 7:5. Chwile póżniej Filipiak uderzył w aut jednak siatkarze z Warszawy wpadli w siatkę (10:7). Lipiński popisał się asem serwisowym jednak przewaga ONICO cały czas była duża (12:8). Po dobrym uderzeniu Kwolka goście prowadzili już pięcioma punktami (15:10). Vigrass zepsuł zagrywkę doprowadzając do stanu 17:12 dla gości. W decydującym fragmencie spotkania ONICO prowadziło po ataku Łukasika 20:14. Szalacha zepsuł zagrywkę i gości wygrywali już 22:17. Ostatecznie po ataku Lesiuka w aut zakończyła seta 25:19 i tym samym ONICO wygrała całe spotkanie 3:1.

Chemik Bydgoszcz – ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 18:25, 19:25, 19:25)

Chemik Bydgoszcz: Morozow, Margarido, Lipiński, Szalacha, Filipiak, Kovacević, Kowalski (libero)
ONICO Warszawa: Łukasik, Wrona, Brizard, Kwolek, Vigrass, Araujo, Wojtaszek (libero)

MVP: Piotr Łukasik

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: Opracowanie własne