PL: MKS Będzin pokonał ONICO Warszawę!

MKS Będzin pokonał ONICO Warszawę we własnej hali po pieciosetowym pojedynku.

Pierwszy set rozpoczął się od zagrywki Bartosza Kwolka, jednak pierwszy punkt powędrował do gospodarzy, którym z czasem udało się zbudować przewagę (5:3). Przebita środkiem przez Wronę piłka zapewniła gościom 4 punkt, jednak zepsuta chwilę później zagrywka dopisała do konta MKS-u kolejne oczko. Skuteczne ataki Walińskiego ze środka i lewego skrzydła pomogły ekipie z Będzina zdobyć kolejne dwa punkty (8:6). 10 punkt skutecznie zdobył Araujo, przebijając się przez blok warszawiaków. Zacięta walka (z maksymalnie 2 punktową różnicą) zakończyła się remisem 16:16 za sprawą ataku Wardy, który zahaczył o zawodnika gospodarzy. Świetna gra Kwolka wyprowadziła Inżynierów na prowadzenie (16:18), która z czasem powiększyła się do trzypunktowej różnicy (19:22). Do pierwszej piłki setowej podszedł Brizard, a akcja w ostateczności zakończyła się 25 punktem na koncie warszawiaków.

Drugiego seta świetnie rozpoczął atakiem Wojtek Włodarczyk zdobywając pierwszy punkt dla swojego klubu. MKS jednak nie odpuścił łatwo i skutecznie gonił rywali, redukując różnicę (między innymi dzięki udanemu atakowi Walińskiego na 2:3. Atak Wrony, Włodarczyka i Gjorgiewa pozwoliły ONICO wyjść na prowadzenie (5:8). Źle rozegrana przez Inżynierów akcja pozwoliła drużynie z Będzina zdobyć jeden punkt przewagi, który jednak w ostateczności okazał się chwilowy (aut Yordanova) (9:9). Dobrze rozpoczęty przez gości set szybko obrócił się na korzyść gospodarzy. Dzięki atakowi Ratajczaka, Kozuba i Araujo wyszli oni na spore prowadzenie (16:12). ONICO, walcząc o powrót na podium tabeli, nie dawało jednak za wygraną i skutecznie odrobiło stratę, a as serwisowy Brizarda dał im jeden punkt przewagi (17:18). Udany atak Kwolka dał remis 19:19 i rozpoczął walkę punkt za punkt. Skuteczna kiwka Wrony dała możliwość warszawiakom zbliżyć się do prowadzącego gospodarza (23:22).  Pierwsza piłka setowa zakończona świetnym atakiem Wrony doprowadziła do ponownego remisu (24:24). Zagrywka Włodarczyka w siatkę dopisała Będzinowi 25 punkt. Atak Wardy i… kolejny remis 26:26. Ostatecznie gra na przewagi zakończyła się zwycięstwem MKS-u (29:27). Był to zdecydowanie najlepszy set spotkania.

Trzecią partię rozpoczął Gjorgiew, lecz niestety okazała się ona pechowa dla jego klubu. Powtórka z końcówki drugiego seta przeistoczyła się w naprawdę zaciętą walkę punkt za punkt naszpikowaną asami (Walińskiego, Araujo) oraz atakami (Wrona, Włodarczyk). Gjorgiev skutecznie przebijając się przez blok rywala zapewnił swojej drużynie 3 punkty przewagi (7:10). Błąd ustawienia MKS-u przy zagrywce Wrony pozwolił gościom zdobyć niemal ‚za darmo’ kolejny punkt (7:11). Następnie Kowalski zapunktował świetnym asem (10:11). Udany blok MKS-u doprowadził do remisu 12:12. Zepsuta zagrywka Brizarda zmniejszyła zdobytą wcześniej przewagę ONICO do tylko jednego punktu (14:15). Z kolei świetna zagrywka Peszko wyrównała grę (17:17). Atak Włodarczyka, kiwka Walińskiego i… kolejny remis (18:18). Ponownie końcówka seta okazała się bardzo zaciętą walką. Zagrywka w siatkę Faryny dała przewagę rywalom (22:23). Pierwsza piła meczowa tego seta dla warszawiaków, a na zagrywce stanął Samica. Partia zakończyła się wynikiem 23:25.

Czwarty set w dużej mierze na korzyść MKS-u Będzin, rozpoczęty autowym atakiem gości. Skuteczny blok Ratajczaka pozwolił gospodarzom wyjść na małe prowadzenie (6:4). 7 punkt zdobyty asem Walińskiego, który niestety kolejną zagrywkę zepsuł. Będzin szybko wyszedł na spore prowadzenie (12:8) i skutecznie nie pozwalał ONICO zdobywać punktów. Zdecydowanie osłabiona w tym secie drużyna Antigi nie poradziła sobie nawet z atakiem i została zatrzymana podwójnym blokiem MKS-u, powiększając różnicę do 9 oczek (18:9). Genialna gra będzinian (między innymi Ratajczaka, Walińskiego czy Grzechnika) i przewaga skoczyła do góry na 23:16. Gospodarze nie dali jednak jakiejkolwiek szansy Inżynierom i bez trudności wygrali 25:17.

Pierwszy punkt w tie-breaku powędrował do Będzina dzięki atakowi Walińskiego. Szybko jednak na prowadzenie wyszła ekipa ONICO Warszawy (3:5) za sprawą świetnych bloków. 5 punkt Walińskiego zdobyty ze środka spowodował zniwelowanie różnicy do jednego punktu (5:6). Skuteczne bloki MKS-u pozwoliły im wyjść na prowadzenie 10:9. Będzinianie utrzymali przewagę i atakiem  Araujo zdobyli 14 punkt (14:11). Spotkanie zakończone zwycięstwem MKS-u Będzin! 15:11.

MKS Będzin – ONICO Warszawa 3:2 (21:25, 29:27, 23:25, 25:17, 15:11)

MKS Będzin: Kozub, Waliński,Yordanov, Ratajczak, Araujo, Grzechnik, Potera, Peszko, Faryna (L)

ONICO Warszawa: Kwolek, Brizard, Wrona, Gjorgiew, Włodarczyk, Wojtaszek (L), Vernon

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: Informacja własna