PL: Milad Ebadipour oficjalnie w PGE Skrze Bełchatów

Milad Ebadipour jest już oficjalnie pierwszym irańskim siatkarzem w PlusLidze. Perski przyjmujący podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów na rok z możliwością jego przedłużenia.

Dotychczas 23-letni siatkarz występował w irańskich klubach Kalleh Mazandaran VC (2011-2014), Szahrdari Urmia (2014-2016) oraz Sarmayeh Bank, gdzie grał razem z Łukaszem Żygadłą. Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Iranu (2012, 2013, 2017) i również trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w Klubowych Mistrzostwach Azji (2013, 2016, 2017), gdzie dwukrotnie zdobywał nagrodę dla najlepszego przyjmującego turnieju. Pod koniec zeszłego sezonu przez krótki czas występował również w katarskim Al Rayyan S.C.

Milad Ebadipour od 2014 roku występuje w seniorskiej reprezentacji Iranu, a już w kolejnym sezonie wdarł się do podstawowej szóstki, której do dziś jest bardzo ważnym elementem. Siatkarz ma na swoim koncie złoty medal Igrzysk Azjatyckich 2014, w tym samym roku razem z irańską reprezentacją zajął 4. miejsce w Lidze Światowej oraz 6. miejsce na Mistrzostwach Świata. W zeszłym roku wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie dotarł do ćwierćfinałów. Był to pierwszy start siatkarskiej reprezentacji Iranu na Igrzyskach Olimpijskich.

Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ to bardzo ważny zawodnik dla reprezentacji Iranu i myślę, że będzie tak samo ważny dla zespołu PGE Skry. Jest wciąż młodym zawodnikiem, a ten transfer na pewno zaprocentuje w jego rozwoju – powiedział o nowym przyjmującym trener bełchatowskiego klubu Roberto Piazza.

PGE Skra Bełchatów podczas wtorkowego spotkania rozpoczęła również współpracę z byłym klubem irańskiego przyjmującego. W ramach współpracy Sarmayeh Bank złoży tygodniową wizytę w Polsce przed Klubowymi Mistrzostwami Świata i w przyszłości możliwe, że również PGE Skra zawita w Iranie.

Autor: Anna Biernacka
Źródło: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*