PL: Matej Kök nowym przyjmującym MKS-u Będzin

21-letni reprezentant Słowenii Matej Kök w przyszłym sezonie zasili skład MKS-u Będzin. Młody przyjmujący jest pierwszym nowopozyskanym zawodnikiem dla będzińskiego zespołu w tym okienku transferowym.

Do tej pory mierzący 196 cm przyjmujący występował jedynie w lidze słoweńskiej. Grał w klubach Galeja Vega Maribor oraz Triglav Kranj. Z drugim z zespołów w ostatnim sezonie wywalczył brązowy medal ligi słoweńskiej.

Matej Kök ma na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Słowenii – w 2014 roku wraz z nią zajął 4. miejsce na mistrzostwach Europy juniorów oraz siódme miejsce na mistrzostwach świata juniorów w 2015 roku. W zeszłym roku otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Słowenii na Ligę Światową. W tym roku otrzymał uznanie również od nowego trenera Słoweńców Slobodana Kovača i również znalazł się w składzie na Ligę Światową. 

Matej to jeden z najzdolniejszych słoweńskich siatkarzy młodego pokolenia, który już zyskał uznanie w oczach selekcjonera Slobodana Kovača, obok takich nazwisk jak: Klemen Čebulj, Alen Pajenk, czy Žiga Štern – ocenił transfer sztab szkoleniowy MKS-u Będzin.

Autor: Anna Biernacka
Źródło: mksbedzin.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*