PL: Komplet punktów dla Asseco Resovii Rzeszów!

W meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej PlusLigi, rozegranym pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Stocznią Szczecin, zdecydowanym liderem była miejscowa drużyna. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Thibault Rossard.

W pierwszej partii gospodarze już na starcie wyszli na prowadzenie (3:1), jednak błędy własne i szybkie reakcje szczecinian doprowadziły do wyrównanego stanu punktowego. Oba zespoły wykazywały się dobrą formą, znacznie utrudniając rywalom wybicie się na pierwszy plan. Z czasem to miejscowi zaczęli coraz częściej punktować – po kilku skutecznych akcjach ich przewaga sięgnęła czterech „oczek” (16:12). Od tej pory podopieczni Kowala nadawali własne tempo grze, pozostawiając gości bezradnymi w obliczu ich natarcia. Pierwsza partia padła łupem Asseco Resovii przy prowadzeniu 25:18.

Drugą odsłonę zainicjował Śliwka, pewnie atakując z lewego skrzydła. Rzeszowianie ponownie utrzymywali się na prowadzeniu, jednak ich dominacja była stale zagrożona przez gości, którzy na bieżąco odrabiali straty. Kiedy miejscowi zbudowali trzypunktową przewagę (10:7), o czas dla Stoczni poprosił trener Gogol. Nie udało mu się jednak w ten sposób pokrzyżować szyków ekipie z Rzeszowa, która nadal była nieco lepsza. Zawodnicy Asseco Resovii zachowali dystans już do końca tej partii, zachwiany przez serię kilku punktów po stronie szczecinian (23:21), ostatecznie dał im zwycięstwo (25:21).

Ostatni set miał zupełnie inny przebieg w porównaniu z poprzednimi – po stronie rzeszowian można było zauważyć sporo nerwów, co zdecydowanie sprzyjało ich rywalom. Wynik długo oscylował wokół remisu, z którego zaczęli się wybijać zawodnicy Stoczni. Szczecinianie zbudowali pięciopunktową przewagę, która mogła poważnie przeszkodzić gospodarzom. Miejscowi zdołali jednak zachować zimną krew i odrobili straty, doprowadzając do wyniku 16:16. Po skutecznym ataku Śliwki i asie serwisowym w wykonaniu Schoepsa, Resovia ponownie wyszła na prowadzenie. Wcześniejsze kłopoty nie odbiły się na końcowym wyniku tej partii – rzeszowianie po raz trzeci sięgnęli po wygraną (25:19).

Asseco Resovia Rzeszów – Stocznia Szczecin 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Śliwka, Chinenyeze, Jarosz, Rossard, Dryja, Masłowski (libero)

Stocznia Szczecin: Tervaportti, Gałązka, Malinowski, Ruciak, Wika, Gawryszewski, Mihułka (libero)

Autor: Dominika Perykasza
Źródło: inf. własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*