PL: Kolejne zwycięstwo ZAKSY! Mistrz Polski niepokonany

Do dzisiejszego starcia w Hali Azoty stanęła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz tegoroczny beniaminek PlusLigi – Aluron Virtu Warta Zawiercie. Ostatecznie zwycięstwo po czterech setach odniósł Mistrz Polski.

Początek spotkania rozpoczęty dobrze przez gości, którym udało się zdobyć pierwsze dwa punkty. Kędzierzynianie jednak pokazali, że łatwo nie odpuszczą i rozpoczęli zaciętą walkę z Aluronem. Z pewnością początek pierwszego seta należał do Michała Żuka, którego asy dały zawiercianom 3 punkty przewagi (7:10). Mistrz zdecydowanie zaczął wychodzić później na prowadzenie. 16:12 szybko zmieniło się w remis 20:20 i w ostateczności to podopieczni Zaniniego wygrali 25:22.

Drugi set pomimo zdobycia pierwszego punktu przez przyjezdnych już od początku był na korzyść gospodarzy. Remis 5:5 szybko zmienił się w prowadzenie 9:7, gdy ZAKSA zdobyła dwa punkty z rzędu. Przy stanie 15:12 Aluron zaczął gonić rywala, niemal remisując (15:14), jednak siatkarze Gardiniego pozbyli ich złudzeń. Ich przewaga rosła z każdą minutą. 17:14, 21:15 i ostatecznie 25:17.

Trzecia partia rozpoczęta szczęśliwie dla zawiercian, którzy w ciągu 4 akcji pozwolili zdobyć rywalom tylko 1 punkt (1:3). Przy wyniku 3:5 ZAKSA błyskawicznie zaczęła nie tylko wyrównywać wynik. Początkowa walka Aluronu (7:7), a nawet osiągnięcie przewagi (8:10 czy 15:17), zakończył się ostatecznie remisem 22:22, a następnie zwycięstwem ZAKSY 25:23.

W czwartej części spotkania pierwsze prowadzenie osiągnęli siatkarze z Kędzierzyna. Dwa punkty przewagi gości (2:4) nie wiadomo kiedy zamieniły się w remis 4:4, a następnie szczęśliwie dla gospodarzy 7:6. Zawiercianie, którzy przyjechali z misją przełamania passy mistrza Polski, nie bez problemów wyszli na 4 punktowe prowadzenie (9:13). Ekspresowo ich przewaga zmalała do jednego punktu (14:15), a następnie przeszła w zaciętą walkę punkt za punkt. Atak punktowy Swodczyka tuż przy końcu seta zapewnił jego ekipie 2 punkty przewagi (21:23). Błąd ataku Boćka zakończył tego seta na przewagi 26:24.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 26:24)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski (L), Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Banach (L).

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcyniak, Swodczyk, Długosz, Żuk, Zajder, Kaczorowski, Andrzejewski (L), De Leon, Bociek, Pająk, Smith, Patak, Koga (L).

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: opracowanie własne