PL: Kevin Tillie chce opuścić Jastrzębski Węgiel i przenieść się do Chin!

Chociaż francuski przyjmujący w maju podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem, w przyszłym sezonie swoich sił chciałby spróbować w lidze chińskiej. Polski klub wydał oświadczenie w sprawie zawodnika.

Jastrzębski Węgiel podaje w oświadczeniu, że Kevin Tillie poinformował klub, że chciałby zagrać w przyszłym sezonie w lidze chińskiej mimo wiążącej umowy z zespołem pomarańczowych. Klub chce jednak, żeby zawodnik po zakończeniu gry i udziału w zgrupowaniu reprezentacji Francji, wywiązał się z kontraktu i stawił się na treningu zespołu z PlusLigi. 

Klub informuje dalej, że menadżer zawodnika podjął działania, aby sprawę załatwić w ugodowy sposób, jednak te działania nie zostały jeszcze w żaden sposób skonkretyzowane. Takie postępowanie zawodnika, jak i jego menadżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne – twierdzi zarząd Jastrzębskiego Węgla.

Klub podaje również, że zawnioskował w PZPS, aby FIVB zainterweniowało w tej sprawie i na przyszłość wyeliminowała podobne sytuacje, ponieważ nie po raz pierwszy taka sytuacja ma miejsce w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników – uważa klub.

Autor: Anna Biernacka
Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*