PL: Kędzierzynianie górą w Olsztynie

W pierwszym spotkaniu półfinałowym pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle góra okazali się mistrzowie Polski. Kędzierzynianie pokonali gospodarzy w pięciosetowym pojedynku. Kolejne spotkanie w tej rywalizacji już w sobotę.

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:27, 25:20, 23:25, 27:25, 17:19)
MVP:
Benjamin Toniutti

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Hadrava, Kochanowski, Zniszczoł, Rousseaux, Andringa, Żurek, Pliński, Kańczok

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Torres, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Buszek, Deroo, Zatorski, Jungiewicz

Spotkanie od dobrego ataku rozpoczął Hadrava 1:0. Po autowej zagrywce Bieńka na tablicy widniał wynik 4:1. Olsztynianie zdobyli punkt blokiem 7:4. Ze środka zaatakował Bieniek, a jego drużyna nadal traciła do rywali dwa punkty 10:8. Z lewego skrzydła znakomicie zaatakował Andringa 12:9. Znakomitym atakiem popisał się Jakub Kochanowski, a gospodarze mieli już cztery oczka przewagi 15:11. W siatkę zaserwował Hadrava 17:15. Po asie serwisowym Buszka kędzierzynianie doprowadzili do remisu 18:18. Po zaciętej końcówce granej punkt za punkt przyjezdni wygrali tą partię 25:27 po kiwce Toniuttiego.

Asa serwisowego w pierwszej zagrywce drugiego seta posłał Zniszczoł 1:0. Woicki zaatakował z przechodzącej piłki i na tablicy widniał wynik 3:1. Kochanowski zaatakował w aut 3:3. Ten sam zawodnik zdobył potem punkt bezpośrednio z zagrywki 6:5. Ze środka skutecznie zaatakował Zniszczoł i olsztynianie prowadzili już czterema punktami 11:7. Po bloku celnie zaatakował Andringa 14:9. Świetnym atakiem z lewego skrzydła popisał się Rousseaux 16:13. Torres myli się w polu serwisowym 19:15. Ze środka znakomicie zaatakował Kochanowski 23:28. Hadrava swoim celnym atakiem zakończył tego seta 25:20.

Od udanego ataku trzecią partię rozpoczął Rousseaux 1:0. W siatkę zaserwował Toniutti 3:2. W swoim ataku pomylił się Buszek i tym samym olsztynianie prowadzili już 5:3. Ze środka świetnie zaatakował Zniszczoł 8:4. Z krótkiej zaatakował Bieniek, a jego zespół przegrywał trzema oczkami 9:6. Atakiem z lewego skrzydła popisał się Andringa 12:9. Po ataku Zniszczoła na tablicy widniał wynik 16:13. Do remisu doprowadzili przyjezdni 17:17. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Woicki 21:18. Z krótkiej znakomicie zaatakował Kochanowski 23:20. Hadrava zaatakował w aut i tym samym był remis 23:23. Kędzierzynianie wygrali tego seta 23:25.

Od nieudanej zagrywki tą odsłonę spotkania rozpoczął Zniszczoł 0:1. Z lewego skrzydła w aut zaatakował Buszek 4:3. Po ataku Bieńka na tablicy widniał wynik 6:6. Z prawego skrzydła celnie zaatakował Torres 10:10. Rousseaux zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i olsztynianie prowadzili już dwoma punktami 13:11. Z prawego skrzydła skutecznie zaatakował Hadrava 15:13. Kędzierzynianie zdobyli punkt blokiem 15:15. Dobrze zaatakował Andringa 20:20. Świetnym atakiem ze środka popisał się Kochanowski 23:23. Po zaciętej końcówce, tego seta swoim atakiem zakończył Andringa 17:25.

Deroo zaatakował ze skrzydła 0:1. Z krótkiej pewnie zaatakował Wiśniewski 2:3. Po znakomitym ataku Deroo było już 3:7. Z lewego skrzydła zaatakował  Rousseaux, a olsztynianie tracili do rywali jeden punkt 7:8. Po ataku Hadravy na tablicy widniał wynik 11:10. Kochanowski pomylił się w polu zgarywki 12:13. Siatki dotknął Zniszczoł 15:16. Kędzierzynianie wygrali tą partię 17:19, a całe spotkanie 2:3.

Autor: Angelika Golubek